Genel

Ödeme devi Stripe, Polygon ile anlaştı: Twitter ile başlıyor

single-image

San Francisco merkezli ödeme şirketi Stripe, Polygon ile ortaklık kurarak müşterilerinin kripto paralar ile ödeme yapabilmesinin önünü açtı. Bugün yapılan resmi açıklamaya göre, sistemin denenmesi adına ödemeler ilk etapta, Polygon ağında ve USDC ile yapılacak. Dolayısıyla işlemler Poygon ağına uygun cüzdanlar vasıtasıyla yapılabilecek.

İlk şirket Twitter

Sistemi ilk deneyecek şirket de, son dönemde satın alma süreçleriyle önplâna çıkan Twitter olacak. Twitter’ın “Biletli Spaces” ya da “Super Fallows” gibi para kazanma ürünlerini kullananların, ödemelerini bu sistemle yapabilmelerine olanak tanınacak.

Stripe yaptığı açıklamada ayrıca ilerleyen dönemde ek kripto paralar ve ödeme zincirleri ekleyeceğini de belirtti. Bilindiği üzere kripto para borsası FTX de, kimlik doğrulama süreçlerinde Stripe kullanıyor.

Strike’tan sonra yeni bir dev adım

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz haftalarda düzenelenen Bitcoin 2022 Konferansı’nda bir başka ödeme şirketi Strike da, Bitcoin Lightning Ağı sayesinde kripto para ödemelerinin birçok mağaza ve işletmede geçerli olacağını belirtmişti. Jack Mallers’ın CEO’luğunu yaptığı şirket, e-ticaret firması Shopify, en büyük POS cihaz tedarikçisi NCR ve alternatif ödeme sağlayıcısı Blackhawk Network ile ortaklıklar kurduğunu duyurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: