Bitcoin

Bitcoin (BTC)’de Bu Seviyeler Sırada!

single-image

Verilere göre, trader’ların çoğu haftayı zor bir şekilde sonlandırdıktan sonra taze Bitcoin fiyat kayıpları bekliyor. Analistler, Bitcoin (BTC)’nin, piyasa beklentileri daha fazla zararı desteklemesi nedeniyle 23 Nisan’da 40.000 doların altında konsolide olduğunu belirtiyor.

‘Aşırı korku’, Bitcoin (BTC)’nin 39.200 dolara inmesine eşlik ediyor

Cuma günkü Wall Street açılışında BTC 39.200 dolara dokundu. Hisse senetlerine paralel olarak düşen Bitcoin, traderların kısa vadeli bir toparlanmaya olan güven eksikliğini göstermesiyle birlikte, kendisini 40.000 dolar işaretine sabitleyen direnç ihtimaliyle karşı karşıya kaldı.

On-chain analiz sitesi Coinglass’tan elde edilen veriler, türev borsalarındaki fonlama oranlarının hafta sonu boyunca kesin olarak negatif olduğunu doğruladı ve bu da piyasa katılımcılarının çoğunun kısa devrenin karlı bir sonraki işlem olmasını beklediğini gösteriyor.

Bitcoin
BTC fonlama oranları tablosu / Kaynak: Coinglass

İsabetli tahminleriyle de bilinen, Decentrader’ın kurucu ortağı olan analist Filbfilb için, long pozisyonların short pozisyonlara oranı endişe kaynağı oldu.

Popüler kripto Michaël van de Poppe, gün içinde yeni bir Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin bu kritik seviyeye geri döndü. Bunu kaybederse, sıradaki 36 bin dolar gibi görünüyor.

BTC, şu ana kadar 38.000 doların altında satın alma likiditesi almak için bir yolculuk yapmaktan kaçınarak, yazı yazarken 39.800 doları daire içine aldı. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Cumartesi günü ‘aşırı korku’ bölgesine geri dönerken, traderlar arasındaki soğuk ayaklar duygu göstergelerinde yankılandı.

Bitcoin
Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi / Kaynak: Alternatif.me

BTC trend kırılması için DXY direncine bakılıyor

Öte yandan güven eksikliğine rağmen, herkes kısa vadede Bitcoin’e olan inancını bırakmakla ilgilenmiyor. Popüler kripto analisti YouTuber olan Crypto Rover, Bitcoin fiyat performansını ABD dolarının gücüyle karşılaştıran bir grafikle birlikte şunları söylüyor:

“Bir sonraki yarış için kendinizi hazırlayın. Tarihsel olarak konuşursak, bu BTC satın almak için en iyi aralıklardan biriydi!”

Bitcoin
Dolar endeksi (DXY) ve BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Crypto Rover/ Twitter

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, DXY şu anda iki yılın en yüksek seviyelerine yakın. Analistlere göre tarihsel olarak bir tersine dönüş, Bitcoin’e uzun vadeli düşüş trendlerini kırmak için gereken yakıtı verebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: