Bitcoin

Bitcoin (BTC)’in Her Adımını Bilen Analist: Felaket Seviyeler Geliyor

single-image

Tecrübeli trader Peter Brandt, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) fiyatının ciddi bir fiyat düşüşü yaşayabileceğini düşünüyor. Brandt, konuya yönelik yaptığı açıklamalarında BTC’nin 27.000 dolara kadar düşebileceğine dikkat çekti. Yazım sırasında 40.000 doların hemen altında işlem gördüğü düşünüldüğünde, bu durum 13.000 dolarlık bir düşüş beklentisi anlamına geliyor. İşte detaylar…

Peter Brandt, BTC için düşüş öngörüyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin’in 2018’deki çöküşünü doğru bir şekilde tahmin ettiği için kripto para birimi alanında ün kazanan Brandt, 633.200 Twitter takipçisine BTC’nin 27.000 dolara düşebileceğini söyledi. Mevcut durumda 40.000 doların hemen altından, 39.600 dolar seviyelerinden işlem gören BTC’nin 27.000 dolara gerilemesi, yüzde 30’dan fazla bir düşüş anlamına geliyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan BTC, son 24 saatte ve son 7 günde yüzde 2’nin üzerinde düşüş kaydetti.

Brandt ayrıca Nasdaq-100 endeksinin 2000’lerin başındaki dot-com çöküşünü yansıtabileceğini düşünüyor ve Twitter’da grafiğin kendisine bir deja vu yaşattığını söylüyor. Brandt’in Nasdaq ile ilgili tahmini doğruysa, Bitcoin için zorlu günlerin gelebileceği düşünülüyor. Bunun arkasındaki sebep ise BTC’nin borsalarla olan korelasyonunun oldukça yüksek seviyelerde görülmesi.

Bitcoin ve borsalar arasındaki korelasyon, uzmanların dikkatini çekti

Daha bu hafta, popüler kripto para birimi traderı Jason Pizzino, Bitcoin’in borsayla, özellikle Nasdaq 100 endeksiyle nasıl yüksek oranda ilişkili olduğunu özetledi. Analist, BTC’nin sağlıklı bir şekilde hareket edebilmesi için Nasdaq’dan ayrılması gerektiğini belirtiyor. Nasdaq’da ne zaman olumsuzluk olsa, BTC’nin de düşüş yaşadığına dikkat çekiyor ve korelasyonun sonlanmaması durumunda daha fazla olumsuzluk görülebileceğini aktarıyor. Pizzino, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Aşmamız gereken bazı zorluklar Nasdaq’tan ayrılmak…  Sorun, Nasdaq’ın kendisinde, Nasdaq’ta daha fazla olumsuzluk içinde olabileceğimiz için yatıyor, bu da Bitcoin ve Ethereum’da ve tabii ki kripto para birimlerinde daha fazla olumsuzluk anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: