Bitcoin

Bitcoin (BTC)’nin Sıradaki Seviyesi Bu!

single-image

Popüler kripto para analisti Michael van de Poppe, lider kripto fiyatının 38.000 dolarının altına düşmesi durumunda Bitcoin (BTC)’nin 31.000 dolara kadar düzeltme görebileceğini söylüyor.

“Bitcoin için 38 bin doların altında oldukça sert bir düzeltme kapıda”

Bir YouTube videosunda Michael van de Poppe, yılın başından beri Bitcoin’in yatay işlem gördüğünü ancak 40.000 doların altındaki son küçük düzeltmenin daha fazla fiyat düşüşü için kapıyı açtığını belirtiyor. Analist, 31.000 dolardan işlem görmesinin hala bir olasılık olduğuna inanmasına rağmen, son trade modelleri göz önüne alındığında seviyenin test edilmediğini ifade ediyor. Michael van de Poppe, şu açıklamayı yapıyor:

BTC’de 38.000 dolar kaybedersek, güneye düşmeye başlayacağımızı tahmin ediyorum ve ardından oldukça sert bir düzeltme bekliyorum.

Bitcoin

Michael van de Poppe: Güçlü dolar Bitcoin’i etkiliyor

Analist, Bitcoin’in başka bir ralliye başlayamamasının güçlü dolar performansına bağlı olabileceğini, ancak kripto varlığının istikrar gösterdiğini kaydediyor. Bununla birlikte analist, piyasanın bir sonraki faiz oranı artışlarına hevesli olacağına ve bunun muhtemelen doların tersine dönmesine yol açacağına ve sonuç olarak Bitcoin’i olumlu yönde etkilediğine dikkat çekiyor.

Doların etkisinin yanı sıra, yatırımcılar neredeyse iki yıl sonra gerçekleşecek olan bir sonraki (halving) yarılanma olayını da göz önünde bulunduracaklar. Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, tarihsel olarak yarılanma, Bitcoin’de istikrarlı ve önemli bir fiyat artışına neden oldu.

“BTC, 40.200 dolar işaretini kırarsa bir miktar ivme olabilir”

Diğer taraftan, analist, Bitcoin 40.200 dolar işaretini kırarsa yatırımcıların bir miktar ivme beklemeleri gerektiğini belirtiyor. Michael Poppe ayrıca, Bitcoin’in bir sonraki fiyat hareketinin, varlığın 2022’nin başından bu yana 30.000 ila 46.000 dolar aralığında işlem görmesi gerçeğinden etkilenebileceğini de hatırlatıyor ve şunları söylüyor:

Ayrıca, 44.600 doların üzerinde yukarı yönlü kırılmaya çalıştığımız ve sonunda bu aralığın dezavantajını kovalayacak olan aralığın altına düştüğümüz sonucuna varıyoruz.

Analistin fiyat analizi, Bitcoin’in son 24 saat içinde 40.000 doların altına düşmesinden sonra geliyor. Basın saatine göre, varlık 39.607 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin

Michael van de Poppe, Bitcoin’in istikrarını vurgularken, Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone, varlığın Rusya’nın Ukrayna ve Çin’i işgalinden esinlenerek 2021’de kripto para birimlerini yasaklayan dünyadaki paradigma değişiminde teminat olmaya uygun olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: