Genel

Elon Musk, Twitter’ı resmen satın aldı

single-image

Twitter’ın yeni sahibi resmen Elon Musk oldu. Sosyal medya devi, yaptığı resmi açıklamada, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık teklifinin kabul edildiğini ve kesin olarak anlaşmaya varıldığını bildirdi.

Açıklamada, işlemlerin tamamlanmasının ardından Twitter’ın özel bir şirket haline geleceği ifade edildi.

Anlaşma şartlarına göre Twitter hissedarları, her bir hisse karşılığında 54.20 dolar alacaklar. Bu fiyat, Musk’ın Twitter’da yaklaşık yüzde 9 oranında hisse sahibi olduğunu açıklamasından önceki son işlem günü olan 1 Nisan 2022’de kaydedilen kapanış fiyatının yüzde 38 üzerinde.

Dogecoin’de büyük artış

Elon Musk’ın Twitter’ı resmen satın almasının ardından hem Bitcoin hem de Dogecoin yükselişe geçti. Piyasa değeriyle en büyük kripto para 40 bin doları aşarken Dogecoin de 0.16 doların üzerini gördü.

Musk, Twitter’ı tamamen satın alma konusunda ilk teklifini Nisan ayının ikinci haftasında yapmıştı. Dünyanın en zengin ismi, hisse başına 54.20 dolarlık teklifi kabul edilmezse bir hissedar olarak pozisyonunu yeniden değerlendireceğini belirtmişti. O sırada Musk, Twitter’ın yüzde 9’luk hissesine sahipti.

Musk, bugün, anlaşma resmen duyurulmadan önce Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Umarım, beni en kötü şekilde eleştirenler bile Twitter’da olmaya devam ederler, çünkü ifade özgürlüğünün anlamı budur.” dedi.

Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey geri mi dönüyor?

Elon Musk’ın Twitter’ın sahibi olmasının ardından Jack Dorsey’in Twitter’a döneceği yönünde beklentiler arttı. Dorsey ile Musk’ın aralarının iyi olduğu biliniyor. Bununla birlikte Dorsey, önceki gün paylaştığı son tweet’inde yalnızca, “Merhaba” anlamına gelen “Hi” ifadesine yer verdi. Dorsey’in bu tweet’le Twitter’a geri döneceğini ima ettiği öne sürüldü.

Musk’lı Twitter’ın kuşkusuz Dogecoin’e büyük etkisi olabilir. Bir Dogecoin destekçisi olarak Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter Blue aboneliklerinde Dogecoin ile ödeme seçeneği getirilmesinin iyi olacağını ifade etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: