Bitcoin

Ethereum (ETH)’den Çıkan Kurumsal Para, Bu 3 Altcoin’e Aktı!

single-image

Lider kripto Bitcoin (BTC) durgunlaştığı için kripto fonları üçüncü hafta çıkış yaşadı. Lider altcoin Ethereum (ETH)’ye odaklanan fonlar, 16,9 milyon dolarlık net çıkış görürken, özellikle 3 altcoin’e dayalı fonlara girişler oldu.

Bitcoin durgunlaştığı için kripto fonları çıkış yaşadı

CoinShares’in Pazartesi günü bildirdiğine göre, dijital varlık fonlarından 22 Nisan’a kadar yedi günde 7 milyon dolarlık net çıkış oldu. 3iQ’nun 27 milyon doları ve ETC Group’un 8 milyon doları da dahil olmak üzere birçok fon büyük çıkışlar gördü. Ancak ProShares’in 41,3 milyon dolarlık girişi bir denge sağladı.

Kripto fonları, önceki iki hafta boyunca toplam 231 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Varlıklara göre ayrılan Bitcoin odaklı fonlar, geçen hafta 2,6 milyon dolarlık küçük net girişler gördü, ancak aydan bugüne çıkışlar 178 milyon dolarda kaldı.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, geçtiğimiz hafta 40.000 doların altına düşerek 39.000 dolara geriledi. BTC, 21 Nisan’da 42.978 dolara kadar yükselse de hızla aylık en düşük seviyesi olan yaklaşık 39.000 dolara çekildi.

Ethereum

Ethereum fonlarından çıkışlar, bu altcoin’lere ise girişler oldu

Ethereum (ETH)’ye odaklanan fonlar, önceki hafta çıkan 27 milyon dolardan daha az olsa da 16,9 milyon dolarlık net çıkış gördü. Altcoin’lere odaklanan çoğu fon geçen hafta giriş yaptı. Avalanche (AVAX) odaklı fonlar 1,8 milyon dolar giriş görürken, Solana (SOL) odaklı fonlar 0,8 milyon dolar giriş gördü, Terra (LUNA) odaklı fonlara ise 0,7 milyon dolar giriş oldu.

‘Short’ Bitcoin yatırım ürünleri (kripto para biriminin performansına ters veya -1 kat getiri sağlayan borsada işlem gören ürünler) geçen hafta 0,4 milyon dolarlık giriş yaşadı ve geçen haftaki 1,8 milyon dolarlık çıkışları kısmen dengeledi.

CoinShares raporda, ‘2021 yılının 4. çeyreğinde 24’e karşılık 2022’nin ilk çeyreğinde sadece 11 tane olmak üzere, yatırım ürünü lansmanlarının toplam sayısı soğudu” tespitine yer veriliyor. Bu arada ABD borsasındaki olumsuz duygulara rağmen, Blockchain odaklı hisse senetleri geçen hafta 3 milyon dolarlık küçük girişler gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: