Bitcoin

Güney Koreliler Cardano ve Bu Altcoin’lere Koştu!

single-image

Güney Koreli yatırımcılar, lider kripto Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) ile birlikte Cardano (ADA), Ripple (XRP) ve bir şaka olarak dünyaya gelen Bitcoin parodisi Dogecoin’i (DOGE) satın almayı tercih ediyor ve bu altcoin’ler üzerine bahis oynuyorlar.

Güney Koreliler en fazla BTC ve XRP almayı tercih ediyor

Çeşitli önde gelen Güney Koreli kripto para trade platformları tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, ülke sakinleri çoğunlukla lider kripto para birimini elinde tutuyor ve şu anda Güney Koreliler tarafından 5 milyar doların üzerinde toplam 128.828 BTC bulunuyor.

Güney Korelilerin ikinci en büyük holdingi, SEC ile başı beladan bir türlü kurtulamayan Ripple’ın tokeni olan XRP. Sorunlarla başa çalışan bir altcoin projesinin ikinci sırayı alması açıkçası biraz sürpriz oldu. Araştırmaya göre, Güney Koreli kripto traderları, şu anda piyasa değerine göre 7. sırada yer alan XRP’den yaklaşık 4,8 milyar dolara eşdeğer token’e sahipler.

Cardano

CryptoCompare’den gelen veriler, ülkenin itibari para birimi olan Güney Kore Won’unun, yalnızca Tether’in USDT’sinin ardından XRP’nin ikinci en büyük trade hacmini temsil ettiğini gösteriyor. XRP, çoğunlukla Bithumb ve Upbit’te kazanılanlara karşı işlem görüyor.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ripple, XRP Legger’in üzerine ‘geliştiricilerin daha gelişmiş ve yenilikçi NFT uygulamaları oluşturmasına yardımcı olmak’ için XLS-20 adlı yeni bir standart geliştirdiğini duyurdu. Analistler, ABD doları zayıfladıkça XRP’nin fiyatının ‘büyük bir koşuya’ geçebileceğini tahmin ediyor.

Tercih edilen diğer altcoin’ler: ETH, Cardano ve DOGE

Özellikle, Güney Koreliler yaklaşık 4,5 milyar dolar değerinde Ethereum’a ve en büyük holdingleri olarak dördüncü sırada yer alan rakibi Cardano (ADA)’dan yaklaşık 1 milyar dolar değerinde tokene sahipler. ADA’nın arkasında, Güney Korelilerin yaklaşık 900 milyon dolar değerinde Dogecoin (DOGE)’si bulunuyor.

Çalışmanın verileri bölgenin en iyi dört kripto para ticaret platformundan geldi: Bithumb, Coinone, Upbitt ve Korbit. Çalışmada, geçen yıl ülkedeki yatırımcıların 7 trilyon doların üzerinde kripto varlık trade’i yaptığını tespit edildi.

Güney Koreli yatırımcıların elinde bulundurduğu BTC miktarı, sahip oldukları Apple hisselerinin değerini geçerek 5,48 milyar dolar oldu. Bununla birlikte, sahip olunan Tesla hisselerinin değerinin altında kaldı ve bu da 17 milyar dolara yakındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: