Bitcoin

Bitcoin (BTC)’de Bir İlk: Goldman Sachs Kredi Sunuyor!

single-image

Büyük bir finans şirketi olan Goldman Sachs, Wall Street’te kurumsal kripto para biriminin benimsenmesi için büyük bir adım olarak ilk Bitcoin (BTC) destekli kredisini teklif etti. İşte detaylar… Binance Launchpool’daki 30. Proje: Galaxy (GAL) Nedir?

Ünlü banka, Bitcoin destekli kredi teklifinde bulunuyor

Bloomberg’e göre bir Goldman sözcüsü, çok uluslu yatırım bankasının Goldman Sachs’ın tarihinde ilk kez borçlunun sahip olduğu Bitcoin (BTC) tarafından teminatlandırılmış nakit ödünç verdiğini söyledi. Anlaşmanın yapısı ve 24 saat risk yönetimi nedeniyle özellikle ilginç olduğunu da sözlerine ekledi. Böyle bir kredi, bir Bitcoin sahibinin, BTC’lerini bankaya teminat olarak vererek ABD doları gibi fiat para birimi ödünç almasına olanak tanır.

"Büyük Dalga Geliyor" 4 Analist, Bitcoin Tahminlerini Paylaştı!

Bitcoin’in altında yatan volatilite, bu kredileri riskli hale getirebilir – eğer Bitcoin fiyatı çok düşerse, borçlunun teminatını artırması gerekebilir, aksi takdirde tasfiye edilme riskiyle karşı karşıya kalırlar. Geçen ay, şu anda kendi dijital varlık ekibine sahip olan Goldman, Michael Novogratz’ın kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in ticaret birimi ile işbirliği içinde ilk tezgah üstü (OTC) kripto işlemini gerçekleştirdi. Yazım sırasında Bitcoin, 40.000 doların altında, 39.545 dolardan el değiştiriyor.

Wall Street şirketleri kripto paralar için harekete geçiyor

Wall Street şirketleri, kripto para alanına girişi hızlandırıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Çarşamba günü multi-trilyon dolarlık varlık yönetimi firması BlackRock, Blockchain odaklı bir ETF’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu ayın başlarında firma ayrıca 400 milyon dolarlık bir finansman turuna dahil olduğunu ve USDC stablecoin’in ana operatörü Circle ile ortak olduğunu duyurdu.

Wall Street Efsanesinden “Altın Ekseninde” Bitcoin Öngörüsü

Aşırı teminatlı kripto destekli krediler, bir süredir merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasında temel bir unsur olsa da, kripto para birimi teminatlı kredi, sermayeye daha fazla erişim elde etmek isteyen kurumlar ve hükümetler için alternatif bir yöntem haline geliyor. Örneğin dün, Blockchain emlak platformu Propy, müşterilerine teminat olarak kripto para varlıklarını kullanarak ev kredilerine erişim sağlamak için Abra ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: