Bitcoin

Bu Meme Coin, Bitcoin’den İyi!

single-image

Bitcoin’in ilk yatırımcısı ve ateşli destekçisi Roger Ver, bir yıl sonra Twitter’da yeniden ortaya çıktı ve bir röportajda popüler meme coin Dogecoin’i (DOGE) dünyanın ilk kripto para birimi yerine ödemeler için tercih ederek destekledi. İşte detaylar…

Bitcoin destekçisi, meme coin yorumuyla gündeme geldi

Bloomberg ile yaptığı röportajda Bitcoin.com kurucusu, hızlı işlem süreleri ve düşük ücretleri nedeniyle en eski ve popüler meme coin Dogecoin’in büyük bir hayranı olduğunu söyledi. Ver yıllardır Bitcoin’in bir savunucusu olmasına rağmen, şimdi günlerini blok boyutuyla ilgili bir anlaşmazlıktan sonra Bitcoin’den ayrılan altcoin olan Bitcoin Cash (BCH) evangelisti olarak geçiriyor. Roger Ver’in açıklamalarında aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Dogecoin [Bitcoin’den] önemli ölçüde daha iyi, daha ucuz ve daha güvenilir. Dünyanın baskın kripto para birimi için üç yarışmacı seçmem gerekseydi; bunlar Doge, Litecoin ve Bitcoin Cash olurdu.

3 Analistten Dogecoin Tahminleri: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Ver ayrıca, onursal Dogecoin CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasına verdiği desteği de dile getirdi ve “Twitter’ı kesinlikle daha çekici hale getirecek. Musk’un sansür çağrısı yaptığı için gerçekten çok minnettarım,” ifadelerini kullandı.

Roger Ver: Kesinlikle bir kripto para balinasıyım

Ver, Bitcoin Cash’in, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun gerçek vizyonu olduğunu söylüyor ve kripto para birimi için en büyük savunuculardan biri olsa da, tamamen BCH’de olmadığını iddia ediyor. Ver, “Ben kesinlikle bir kripto para balinasıyım, kripto para biriminde her zaman çok çeşitli bir sepetim oldu. Asla bir Bitcoin veya Bitcoin Cash maksimalist olmadım,” ifadelerini kullanıyor.

Bitcoin'de Bir İlk: Goldman Sachs Kredi Sunuyor!

Twitter’a dönüşünde Ver, 28 Nisan’daki aradan sonra ikinci tweet’i ile kripto paraların ilk ilkelerine dikkat çekti. Merkezi borsalarla etkileşime giren traderlar tarafından kullanılanlar gibi saklama cüzdanlarının Bitcoin’in bir ‘anahtarını’ kaybetmesine neden olacağını” söyledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kullanıcının varlıklar üzerindeki kontrolünü elinde bulundurduğu saklama dışı (non-custodial) cüzdanlar, Bitcoin’in bankalardan ve diğer finansal ürünlerden öne çıkmasını sağlayan bir şeydir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: