Bitcoin

“Büyük Çöküş Geliyor” Uzman: Altın ve Bunlardan Stoklayın!

single-image

“Zengin Baba, Yoksul Baba” yazarı ekonomi uzmanı Robert Kiyosaki, büyük çöküşün yakında olduğunu söylüyor. Uzman, çöküşten kendisini korumak isteyenlere altın, gümüş ve Bitcoin almalarını tavsiye ederek, bunların ABD dolarından çok daha iyi performans göstereceğini söylüyor.

Şimdiye kadarki en büyük depresyonun başlangıcı olabilir mi?

Zengin Baba Yoksul Baba yazar Robert Kiyosaki, ABD’nin başka bir çöküşe ve büyük bir depresyona doğru ilerliyor olabileceğine inanıyor. Kiyosaki’ye göre, dünyanın artan borçları ve Rusya ile Ukrayna arasındaki jeopolitik gerilim, büyük bir ekonomik gerilemeyi hızlandırabilir. Uzman, görüşlerini şu şekilde ifade ediyor:

Her şey balon, her şeye düşüyor. Bu şimdiye kadarki en büyük depresyonun başlangıcı olabilir mi? Endişeliyim.

Altın

Cambridge House International CEO’su ve başkanı Jay Martin ile yeni bir röportajda Robert Kiyosaki, her şekil ve büyüklükteki ülkenin enflasyonun zararlı etkisini anlamaya başladığını söylüyor. Kiyosaki, şu açıklamayı yapıyor:

Bence insanlar, enflasyonun burada olduğu ve enflasyonun kalıcı olabileceği konusunda uyanıyor. Enflasyonla ilgili sorun şu ki, benim kişisel meselem, zengini daha zengin yapar ama fakiri daha fakir yapar. Yani kelimenin tam anlamıyla daha fakir. O zaman en çok orta sınıf etkilenir.

Altın ve gümüş Tanrı’nın parasıdır, Bitcoin insanların parası

Enflasyondan korunmak için petrole büyük yatırım yaptığını söyleyen Robert Kiyosaki, “Ben bir petrol adamıyım. Bir sürü petrole sahibim” diyor. Kiyosaki, bunun nedenini şu şekilde izah ediyor:

Bunu biliyor musunuz bilmiyorum ama petrol ekinlerin büyümesini sağlayan gübreyi sağlıyor. Bu yüzden gıda fiyatlarının yükseldiğini ve gıdayı süpermarketlere götürmenin maliyetini göreceksiniz. Bütün bunlar, daha da kötüleşecek.

Altın

Kriptokoin.com haberlerinde de görüşlerine yer verdiğimiz Robert Kiyosaki, mevcut ekonomik ortamda yatırımcılar için çok az seçenek olduğunu söylüyor. Dolara olan asık suratlı görünümü, altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) üzerinde yükselişe geçmesini sağlıyor. Kiyosaki, beklentileri için şunları söylüyor:

Altın konusunda çok iyimserim. Sadece ons altın değil, tonlarca altının kontrolü bende ve çünkü benim için altın Tanrı geldiğinden beri paradır. Altın ve gümüş Tanrı’nın parasıdır, Bitcoin insanların parası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: