Genel

Elon Musk’ın Twitter hisselerini almasına inceleme başlatıldı – Bitcoin haberleri – Uzmancoin

single-image

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması tüm dünyada son haftaların en çok konuşulan konusu olurken, ABD basınından The Information ise Musk’ın Twitter’ı satın alma sürecinde ilk aldığı %9’luk hisse payı için inceleme başlatıldığını belirtti.

Konuyla ilgili direkt bilgi sahibi olduğu belirtilen kişilere dayandırılan haberde, ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun, Musk’ın tekelcilik karşıtı kurallara uyup uymadığını araştırdığı yazıldı. ABD’de, önemli miktarda hisse alımlarını ya da diğer şirket alımlarını bildirmeyen firmalara günlük 44 bin dolara kadar cezalar verilebiliyor.

Twitter yönetimini etkilemek için mi?

FTC’nin incelemesinin, Musk’ın hisseleri, Twitter yönetimini etkilemek mi, yoksa pasif bir hissedar gibi görünmek için mi aldığının araştırılması yönünde olduğu belirtildi. 4 Nisan günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bildirimde Musk, hisse alımını “pasif” olarak nitelendirmişti.

FTC’nin karşı çıkması beklenmiyor

300 milyar dolara yakın servetiyle dünyanın en zengin kişisi olan Musk, %9’luk hisse alımından sonra yönetim kuruluna girmeyi reddetmiş ve şirketin tamamını almasına engel olacak bu hamleden kurtulmuştu. Tesla ve SpaceX CEO’su daha sonra şirketin tamamını satın almak için hisse başına 54.20 dolarlık bir teklif yapmıştı. The Information’ın haberinde ayrıca uzmanların, FTC’nin Musk’ın teklifine karşı çıkmasının çok düşük bir ihtimal olduğunu belirttikleri de yazıldı.

Konuyla ilgili Twitter da, FTC de henüz bir yorum yapmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: