Bitcoin

Türkiye’ye 2. Büyük Kripto Para Dalgası Başladı!

single-image

Büyük borsalardan kripto düşünce liderleri, Türkiye’nin gelişen kripto para birimi manzarası hakkında içgörü ve analizler paylaşıyor.

Türkiye’ye kripto para dalgasının arkasında ne var?

Büyük kripto borsaları kıtalararası ülkeye ayak bastığından, Türkiye kripto para birimi ilgisinde bir canlanma yaşıyor. Demografiden off-line pazarlamaya ve para biriminin değer kaybetmesine kadar, 84 milyon Türk insanının yeni borsalara kaydolması için bolca motivasyon var.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Bitfinex, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye açılma planlarını açıkladı. Coinbase’in gözünü yerel borsa BtcTurk’ü satın almaya diktiği, Binance’in ise ilk müşteri hizmetleri merkezini başlattığı bildiriliyor.

Bitfinex ve Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino için bu, özellikle önerilen kripto para birimi yasası göz önüne alındığında Bitfinex’in Türkiye’de gördüğü önemli potansiyel. KuCoin CEO’su Johnny Lyu, bunun bir büyüklük meselesi olduğunu söylüyor. Türkiye, KuCoin için en büyük 5 pazardan biri ve oldukça hızlı büyüyor. KuCoin Türkiye ülke müdürü Kafkas Sönmez “küresel borsalar Türkiye’ye dikkat çekmek için giriyor” diyor.

Kripto haber editörü Erhan Kahraman, Türkiye’nin iş merkezi olan İstanbul gibi bir şehirde, hemen hemen her köşede en iyi yerel kripto borsasından bir reklam panosu bulunduğunu belirtiyor.

Uzmanlara göre Türkiye’de kripto için potansiyel var

Bybit Türkiye ülke müdürü Alphan Göğüş için “yerel pazarlama” ve küresel üründen farklı görünen ve hissettiren bir ürün yaratmak çok önemli. Türkiye, “on milyonlarca potansiyel yatırımcının henüz kullanılmayan potansiyelini” sunan “önemli bir pazar” olarak öne çıkıyor.

WOO Network Türkiye ülke müdürü Buğra Gökağaçlı, Türkiye’nin geniş bireysel kullanıcı havzası bulunuyor. Sürekli online ve off-line pazarlamaya maruz kalan genç, dijital olarak yerli bir nüfusla, Türkiye’de kripto kullanımının 2021’de 11 kat artması şaşırtıcı değil.

kripto para

Erhan Kahraman için, Türk lirasının art arda darbe almasıyla aynı yıl Türkiye’de kripto kullanımının on bir kat artması tesadüf değil. Bitfinex’ten Paolo Ardoino, kripto para biriminin ‘kısmen Türk Lirası değerindeki son dalgalanmalardan kaynaklanan popüler bir varlık sınıfı olmaya devam ettiğini kabul ediyor.

Buğra Gökağaçlı, ‘Türkiye’deki geniş bireysel kullanıcı havzasına’ hitap etmek söz konusu olduğunda, ‘geç kalmamanın’ önemli olduğunu ifade ediyor. Ancak, ihtiyatlı bir şekilde olması gerektiğini, çünkü mevcut makroekonomik zeminin zorlu olduğunu hatırlatıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: