Bitcoin

İzleyin, Bitcoin İçin Bu Seviyeler Geliyor!

single-image

Tarihsel olarak Nisan ayının kazanç getirmesi beklenirken, Bitcoin (BTC) fiyatı bu ay %15 düştü. Bitcoin, hodlers için tarihsel olarak önemli bir fiyat noktasında oturuyor, ancak önümüzdeki günlerde nereye gidebilir? Aylık kapanışlar yaklaşırken ve çeşitli ülkeler Mayıs tatillerine hazırlanırken, traderlar bazı sürprizlerle seçeneklerin haritasını çıkarıyor.

Bitcoin için 35.000 dolar ana odak noktası haline geldi

Bitcoin piyasası yorumcuları nadiren çok fazla fikir birliğine varırken, bu hafta aşağı yukarı kabul edilen bir şey var ve o da Nisan ayının aylık kapanışının dalgalı olacağı. Bu oynaklık, piyasaların hafta sonu boyunca kapalı olması ve işlem hacmi eksikliği nedeniyle daha da kötüleşme potansiyeline sahip.

Ancak makro katılımla bile durum Bitcoin boğalarını desteklemiyor gibi görünüyor. Kısa süre önce, 29 Nisan’da Çin hariç önemli endeksler kırmızıyla tamamlandı. Twitter’da Cryptotoad takma adlı popüler kripto traderı ve analisti, son güncellemesinin bir parçası olarak şöyle özetliyor:

BTC için bir sonraki aylık destek 35 bin dolarda.

Coinglass Blockchain izleme kaynağından elde edilen verilere göre Nisan ayı şimdiye kadar BTC %15 kayıp verdi. Bu da Bitcoin tarihindeki en kötü Nisan ayı.

Bitcoin
BTC aylık getiri tablosu / Kaynak: Coinglass

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere BTC şimdiye kadar 37.500 dolar civarında likiditenin altına düşmekten kaçınmayı başardı. Ancak bunun artık yakın vadeli bir grafik odağı haline gelebileceğini savunan tek kişi Cryptotoad değil.

JCL Capital ticaret firmasının kurucusu Jordan Lindsey, 35.000 doları sadece iki önemli ‘büyük teknik seviye‘ olarak gördüğü şeylerden biri olarak işaretliyor ve şunları söylüyor:

Bitcoin’de artık önemli olan sadece iki seviye. 35 bin dolar kanal desteği ve aşağıda büyük teknik arıza var. Fiyat, bu hesapta yayınlanan 4 Şubat’ta 38 bin dolardan bu yana teknik olarak yükselişte ve 53 bin dolardan bu yana nötr.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Jordan Lindsey, Twitter

Bu düşüş gerçekleşirse, Bitcoin’i geçen haftaki en kötü senaryo hedef olan 30.000 dolardan çok uzak olmayan bir yere yerleştirecek ve bu hedef hem “nihai dip” hem de Haziran ayına kadar ulaşılması muhtemel bir seviye olarak tanımlanıyor.

Credible Crypto: Burada kalabilirsek, iyi bir rahatlama görebiliriz

Bu arada daha iyimser bir görüş benimseyen diğer trader ve analist Credible Crypto, 37.000 doların altındaki düşüşten kaçınmanın Bitcoin’i daha güçlü bir konuma yerleştirdiğini savunuyor. 30 Nisan’da prognozu gösteren bir grafikle birlikte “Burada kalabilirsek, iyi bir rahatlama görebiliriz” diye paylaşım yapan analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Son güncellememe göre, her ikisi için de geçerli argümanlar görebiliyorum, ancak dalga yapısı nedeniyle yükseliş senaryosuna avantaj sağlıyorum. 37,7 bin dolara kolay geçersiz kılma, eğer isabet edersek turuncu bölgeye ve 36 bin dolara bir floş bekliyoruz.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Güvenilir Kripto/ Twitter

Yazma sırasında, lider kripto Bitcoin, Türkiye saati ile Nisan ayını 38.300 dolar seviyesinde kapattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: