Genel

Elon Musk’tan uzun vadeli yatırım tavsiyesi

single-image

Tesla CEO’su ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, kendisine pek çok defa sorulan sorular üzerine yatırım konusunda önemli bir öneride bulundu.

“Panik yapmayın”

Musk, Twitter’dan bir paylaşım yaparak yaklaşık 90 milyon takipçisine inandıkları ürün ve hizmetleri üreten şirketlerden hisse almayı tavsiye etti. Musk, bir hissenin yalnızca yatırım yapılan şirketlerin ürün ve hizmetleri kötüleştiğinde satılması gerektiğini de belirtti. Başarılı girişimci, “Piyasada düşüş olduğunda panik yapmayın” diye de ekledi. Musk’ın ifadeleri şöyleydi:

“İnandığınız ürün ve hizmetleri sağlayan birkaç şirketten hisse alın. Yalnızca ürün ve hizmetleri kötüleşiyorsa satın. Piyasada düşüş olduğunda panik yapmayın. Bu, uzun vadede işinize yarayacaktır.”

Musk, son günlerde Twitter’ı satın almasıyla konuşuldu. Musk’ın 44 milyar dolarlık teklifi Twitter tarafından kabul edildi ve önümüzdeki günlerde işlemlerin tamamlanması bekleniyor.

Musk’ı zirveye götüren yol

Elon Musk, bugüne kadar farklı kulvarlarda pek çok önemli girişimde yer aldı. 1995’te gazetelere lisanslı çevrim içi şehir rehberliği sağlayan bir şirket olan Zip2’yi, ardından 1999’da bugün bir ödeme devi haline gelen PayPal’ı kurdu. İlk girişimlerinden elde ettiği mali güçle 2002’de uzay teknolojileri şirketi SpaceX, 2003’te elektrikli araç şirketi Tesla’yı hayata geçirdi. Bunları SolarCity, Hyper Loop, OpenAI, Neuralink ve The Boring Company gibi girişimler izledi. Elon Musk’ı dünyanın en zengin kişisi olmaya götüren yol işte bu şirketlerden geçti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: