Bitcoin

Finans Uzmanı Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelerde Çakılabilir!

single-image

Kripto para piyasanın toplam değeri, bir önceki güne göre %2.43 düşüşle 1.76 trilyon dolara geriledi. Son 24 saatteki genel hacim %3,15 azalarak 92,56 milyara dolara ulaştı. CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin (BTC) şu anda bir önceki güne göre %0.95 düşüle yüzde 42.69 pazar payına sahip. Her şeye rağmen, daha düşük seviyelerden gelen balina satın alımları olumlu haber. Ancak analistler, 30 bin doların yeni diplerin kapısını açacağına inanıyor.

Analistler Bitcoin yatırımcılarını uyardı, %20 düşüş bekleniyor

Glassnode verilerine göre, en az 1.000 BTC veya “balinalar” dengesine sahip “benzersiz varlıklar” tarafından tutulan Bitcoin miktarı, Eylül 2021’den bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı. İlginç bir şekilde, Bitcoin’in fiyatı geçen hafta 43.000 dolardan yaklaşık 38.000 dolara düşmesine rağmen, sayı arttı. GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou, Bitcoin balina varlıklarındaki mevcut artışı iyimser bir indikatör olarak değerlendiriyor ve Kasım 2021’de BTC fiyatının ATH seviyesi olan 69.000 dolara yükselmesinden önceki Eylül 2021’deki benzer bir değişimi hatırlatıyor:

Balinaların piyasa üzerinde önemli bir etkisi olduğundan, bu metrik dikkate alınması gereken önemli bir metriktir.

Uzmanı Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelerde Çakılabilir!

BTC fiyatı için hedef 33 bin doların altında

Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Bitcoin’in fiyatı Fed’in faiz oranlarını hızla yükseltme ve enflasyonla mücadele için niceliksel genişleme programını sona erdirme kararı nedeniyle, geçen yılın Kasım ayında 69.000 dolardan Nisan 2022’nin sonlarında neredeyse 40.000 dolara düştü. Bu düşüş düşüş, Nisan ortasında 0,99’a ulaşan teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite ile korelasyonu ile ABD borsasındaki karşılaştırılabilir düşüşlere paralel oldu. Ecoinometrics analisti Nick, bu muazzam korelasyonu “Bitcoin fiyatını sürükleyen bir yerçekimi alanı olarak düşünün” diye açıklıyor. “Fed borsayı unutulmaya bombalarsa, Bitcoin’in ciddi bir çöküşten kaçınmasını beklemeyin” şeklinde ekliyor.

Teknik indikatörler, iç karartıcı temel indikatörlerle uyumludur. Özellikle, Bitcoin bir “ayı bayrağı” formasyonundan ayrılıyor ve grafikte gösterildiği gibi önümüzdeki aylarda önemli fiyat kayıplarıyla karşı karşıya. Ayı bayrağı için olumsuz hedef 33.000 doların altında. Bu arada Gerber Kawasaki Wealth & Investment Management’ın finansal danışmanı Brett Sifling, 30.000 doların altında bir kırılmanın 20.000 dolara kadar düşüşe yol açabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: