Genel

Metaverse projesi Otherside’ın arazi satışı hakkında bilmeniz gerekenler

single-image

ApeCoin ve Bored Ape Yacht Club’un kurucu ve geliştirici şirketi Yuga Labs, merakla beklenen metaverse arazi satışını tamamladı. Büyük ilgi gören sanal arazi satışında yaklaşık 320 milyon dolar toplandı.

Geliştirme aşamasında olan metaverse projesi Otherside’da bulunacak NFT tabanlı 55 bin parsel satışa sunuldu. Dünyanın dört bir yanından ApeCoin yatırımcıları, 305 APE (yaklaşık 6 bin dolar) karşılığında 1 parsel aldılar.

177 milyon dolarlık işlem ücreti

Büyük talep, Ethereum blok zincirinde işlem ücretlerini önemli ölçüde artırdı. Ayrıca, NFT mint işlemi için toplamda 177 milyon doların üzerinde işlem ücreti ödendi. Ortaya çıkan rağbet, Etherscan’in de çökmesine yol açtı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Elon Musk’tan uzun vadeli yatırım tavsiyesi

Satıştan sonra yüzde 30’a yakın düştü

1 Nisan’dan önce ön kayıt yaptıran ve kimlik doğrulama konusunda gereklilikleri yerine getirenler, satışa katılma hakkı elde etti. Bu arada ApeCon fiyatı, satıştan sonra düştü. Satış öncesi 22.5 doları gören APE, TSİ 18.40 itibari ile yüzde 27 oranında düşerek 16.40 dolardan alıcı buluyor.

6 bin dolarlık parseller 18 bin dolara satılıyor

Son olarak OpenSea’da söz konusu parsellerin her biri, 6.5 ETH‘lik taban fiyatıyla listeleniyor. Bu da 6 bin dolarlık satış fiyatına kıyasla 18 bin dolar ediyor.

Sıra ApeCoin için yeni bir blok zincirinde mi?

Yuga Labs ekibinden bugün yapılan açıklamada, Ethereum’da yaşanan problemler öne sürülerek ApeCoin’in kendi zincirine geçmesinin gerektiği belirtildi. Açıklamada, “ApeCoin’in uygun şekilde ölçeklenebilmesi için kendi zincirine geçmesi gerekeceği çok açık görünüyor. DAO’yu bu yönde düşünmeye başlaması için teşvik etmek istiyoruz.” denildi. Yuga Labs’ın bu açıklaması üzerine Avalanche’ın geliştirici şirketi Ava Labs’ın kurucusu Emin Gün Sirer, projeyi Avalanche’a davet etti.

Immutable X’in resmi hesabından ise BAYC’nin Ethereum kopyası yeni bir zincire ihtiyacı olmadığının vurgulandığı bir açıklama yayımlandı. Ayrıca BAYC’nin varlıkların güvenliğini veya adem-i merkeziyetçiliğini riske etmeden nasıl ana akım haline gelebileceğini ortaya koymak için ApeCoin DAO’sunda bir öneride bulunulacağı belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: