Bitcoin

Bitcoin Bu Seviyelere Doğru Çökebilir!

single-image

Usta kripto analisti Benjamin Cowen, traderların bir boğa dönüşü hakkında konuşmaya başlamadan önce Bitcoin için güçlü bir teslimiyet gerekebileceğini söylüyor.

Analist, Bitcoin için dipleri işaret ediyor!

Benjamin Cowen, daha önce Bitcoin’in boğa koşusunun bir sonraki ayağını beslemek için bir teslimiyet tahmininde bulunduğunu, ancak aradığını hiçbir zaman gerçekten elde edemediğini söylüyor. BTC üçüncü kez 40.000 dolar seviyesinin altına düşerken, analist şimdi potansiyel bir kapitülasyonun nasıl görüneceğine bakıyor.

Analist, BTC’yi on yıllık büyüme yörüngesinde destekte tutan en önemli uzun vadeli hareketli ortalamalardan üçüne işaret ediyor ve 100 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) altına bir düşüşün tarihsel olarak boğalar için birincil fırsat olduğunu belirtiyor:

Bu gerçekçi senaryolardan biri, geçmişte destek olarak tuttuğumuz bazı uzun vadeli hareketli ortalamalara bakmak olabilir. 200 haftanız var… Ayrıca 300 haftanız var ve sonra 100 haftanız var. Yani bu üç alana bir tür değer alanı olarak bakıyorsunuz. 100 haftalık SMA şu anda 36.000 dolar civarında, bu nedenle 100 haftalık hareketli ortalamayı izole ederseniz fark edeceğiniz şey, 100 haftanın altına düştüğümüzde, o dönemin yeni boğa piyasasına girerken Bitcoin satın almak için en iyi zaman olduğudur.

Bitcoin

Analist, 100 haftalık hareketli ortalamanın Bitcoin için kumdaki bir sonraki ana hat olacağını söylerken, momentum yükselirse BTC’nin şu anda yaklaşık 200 haftalık hareketli ortalamada bir sonraki büyük seviyeyi test etmek için daha da düşebileceğini söylüyor. Bu mevcut fiyattan %40 düşüş anlamına geliyor. Analist, açıklamayı yapıyor:

Bunun altında, belli ki kaderle randevunuz var. Bu seviye 200 haftalık hareketli ortalama. Şu anda 21.600 dolar, yani Bitcoin 21.600 dolara giderse, %40 daha düşüşten bahsediyorsunuz. Bunu hatırlamalısın, sadece ‘olamaz’ gibi şeyler söyleme, daha önce de oldu. 6.000 dolardan Bitcoin alıcısıydım ve 3.000 dolara düştüğünü gördüm. 7.000 dolar ve 10.000 dolardan Bitcoin alıcısıydım ve yine de 3.800 dolara düştüğünü izledim. Bu yüzden insanların size bunun olamayacağını söylemelerine izin vermeyin.

300 haftalık hareketli ortalamaya gelince, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, Mart 2020’nin Covid kaynaklı piyasa çöküşü sırasında kısa bir süre için yalnızca bir kez dokundu. Analist, bunun olmasını beklemediğini söylüyor, ancak BTC’nin 300- haftalık hareketli ortalama şu anda 21.400 dolar civarında bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: