Bitcoin

Bitcoin Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görecek!

single-image

Grafiklerde sürekli bir düşüş gösteren yılın tek ayı olan Nisan, Bitcoin fiyatının %20,78 oranında düştüğünü gördü. Böyle bir değer kaybı, fiyatı yerel zirve 47.459 dolardan 37.926 dolara geri çekti. BTC’nin yazının yazıldığı sırada bir miktar toparlanmasına rağmen, piyasanın düşüş eğilimi devam ediyor. Justin Bennett, Willy Woo ve tanınan 2 kripto analisti Bitcoin’in hafta için test edebileceği kritik seviyeleri analiz ediyor…

Analist Justin Bennett’e göre Bitcoin (BTC) sonunda dibe vurabilir

Popüler kripto analisti Justin Bennett, kripto para piyasasında yerel bir dip noktasının ufukta olduğunu düşünüyor. 100.600 Twitter takipçisine, Nasdaq’ın (NDX) yakın zamanda yükselen bir kanaldan ayrıldığını ve bunun Bitcoin için iyiye alamet olmadığını söylüyor.

Bitcoin grafiğine baktığında Bennett, Bitcoin’in alt zaman diliminde yükselen bir takozdan kırıldığını ve BTC’nin bir düzeltmeye hazır olduğunu öne sürüyor.

On-chain analisti Willy Woo, yatay hareketlere rağmen yüklü spot alımlara dikkat çekiyor

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Willy Woo, Bitcoin’in (BTC), son birkaç hafta içinde ortaya çıkan ezici fiyat hareketine rağmen tarihsel olarak benzersiz spot piyasa talebi gördüğünü söylüyor. Popüler analist, bir milyon Twitter takipçisine kurumsal sermayenin Bitcoin’e aktığını söylerken, BTC’nin fiyat hareketi 2020’nin sonlarına doğru, kripto piyasası büyük düşüşten hemen önce işlem gördüğü seviyelere ulaştı. Willy Woo’ya göre:

Bitcoin fiyatı yatay çünkü Wall St bir makro riskten kaçınma ticaretinde vadeli işlem sözleşmesi satıyor. Bu arada kurumsal para, spot BTC’yi en yüksek oranlarda topluyor ve soğuk cüzdana geçiyor. 2020’nin 4. çeyreğinde yaşanan arz şoku sıkışıklığını böyle zamanlarda hatırlıyorum.

Woo’ya göre, Bitcoin’in dik bir borsa düzeltmesi karşısında tam bir çöküşü önleme yeteneği göz önüne alındığında, yatırımcılar BTC’yi meşru bir güvenli liman varlık sınıfı olarak görüyor olabilirler. Başka bir deyişle:

Yatırımcılar BTC’yi zaten güvenli bir liman olarak görüyor. Fiyatın yansıması zaman alacaktır. Vadeli satışların cephanesinin bitmesini bekleyin.

Kısa vadede Willy Woo, Bitcoin’in makroekonomik faktörlerden gelen rüzgarlarla karşı karşıya olduğunu söylüyor

Bununla birlikte, USD dolar endeksinin (DXY) kritik bir direnç seviyesinde olduğunu ve bunun Bitcoin ve kriptolardan rallileri ateşlemesine yardımcı olabilecek bir ret ile sonuçlanabileceğini belirtiyor. Woo ayrıca deneyimli emtia analisti Peter Brandt’e, trendlerdeki dönüm noktalarını belirlemeye çalışan bir indikatör olan TD (Tom DeMark) sırasının DXY için büyük bir düşüş sinyali verdiğine dikkat çekiyor. TD dizisi, önceki dört mumun kapanışının üzerinde ardışık dokuz mum kaydettiğinde, bir TD9 sinyali yazdırır. Woo, DXY’nin resmi olarak yakın gelecekte Bitcoin ve diğer varlıklar için büyük etkileri olabilecek bir TD9’u parlattığını söylüyor.

Michaël van de Poppe’ye göre veriler Bitcoin (BTC) boğasının bittiğini gösteriyor

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe’ye göre, on-chain metrikler bir indikatör ise Bitcoin (BTC), yükseliş eğilimine hazırlanıyor olabilir. Analist, 589.000 Twitter takipçisine, Bitcoin’in hash rate’inin, genellikle tarihsel olarak BTC rallilerinden önce gelen, ATH seviyesine ulaştığını söylüyor:

Bitcoin hash rate ATH seviyesine ulaşırken kripto yasağı devam ediyor. Bu, Bitcoin madenciliğine olan talebin arttığını, ağın daha güvenli hale geldiğini ve nihayetinde fiyatın bu metriği izleyeceğini gösteriyor.

Bitcoin Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görecek!

Bitcoin hash rate, BTC madenciliği ve güç işlemleri için kullanılan toplam hesaplama gücünü ölçer. Hash oranı ne kadar yüksek olursa, ağın bir saldırıya karşı direnci o kadar yüksek olduğundan, bu aynı zamanda önemli bir güvenlik metriğidir.

Analist altcoin piyasasını harekete geçirecek kritik bir Bitcoin fiyatı paylaşıyor

Bitcoin’in olası kısa vadeli eğilimine bakan Van de Poppe, 38.000 veya 40.500 dolarlık bir kırılmanın önümüzdeki günlerde BTC’nin fiyat hareketini önceden haber verebileceğini söylüyor:

38.000 doların altında net bir düşüş elde edene kadar beklemelisin. Bu muhtemelen kısa fırsatlar olacak. Eğer 40.500 doların üzerine çıkarsak, o bölgeyi desteğe çevirin, bu muhtemelen long pozisyon bölgesi olacak. 39.000 dolardan beri uzun zamandır varım ve Bitcoin kendisini 39.000 dolar bölgesi olan çok önemli bir destek seviyesini elinde tutmaya karar verecekse, bu noktada altcoin’lerde biraz daha uzun vadeli arıyorum.

Bitcoin Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görecek!

Analist, Bitcoin’in yatay, düşük dalgalı fiyat hareketi göz önüne alındığında, büyük bir dürtü dalgasının yaklaştığını söylüyor. ABD doları endeksinde (DXY) bir düzeltme olacağı için aşağı yönlü değil yukarı yönlü bir kırılmanın daha olası olduğunu ekliyor:

Köşede büyük bir kırılma var. USD ek zayıflık gösterecekse, yukarı doğru gideceğimizi varsayıyorum. Özellikle de Fed beklediğimizden daha ağır bir sıkılaştırma açıklamayacaksa. Bu, doların daha fazla zayıflayacağı ve Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareketle sonuçlanacağı anlamına gelecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: