Bitcoin

Coinbase CEO’sundan Kripto Para Tahmini: 1 Milyar Olacak!

single-image

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong on yıl içinde piyasada 1 milyar kripto kullanıcısı olacağını tahmin ediyor.

“Kripto para kullanıcı sayısı 1 milyar olacak”

Coinbase Global Inc. CEO’su Brian Armstrong Pazartesi günü Milken Enstitüsü Küresel Konferansı’nda yaptığı açıklamada, on yıl içinde şu anda yaklaşık 200 milyon olan kripto para kullanıcı veya deneyimlemiş kişi sayısının 1 milyar kişiye ulaşacağını söylüyor. Brian Armstrong, ARK Investment Management LLC CEO’su Cathie Wood ile katıldığı bir oturumda yaptığı konuşmada şu yorumu yapıyor:

Tahminim, 10-20 yıl içinde kripto ekonomisinde GSYİH’nın önemli bir kısmının gerçekleştiğini göreceğiz. Bu süre zarfında ülkelerin gayri safi yurt içi hasılalarının da önemli bölümünü kripto para ekonomisi oluşturacak.

Kripto para

Armstrong’un yorumları, kripto piyasalarının oldukça çalkantılı olduğu bir zamanda geliyor. Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Kasım ayında neredeyse 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, lider kripto Bitcoin (BTC) değer kaybediyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi, yılın başından bu yana yaklaşık %17 düştü.

“Kripto konusundaki düzenleyici netlik çok yavaş ilerliyor”

Bu arada kripto şüphecilerin sesleri de yükseldi. Ancak Ark’ı en büyük Coinbase yatırımcılarından biri olan Brian Armstrong ve Cathie Wood, birleşik bir cephede yer aldı.

Cathie Wood, insanların bankalar gibi aracılar olmadan doğrudan token alıp satabilecekleri, ödünç verebilecekleri ve ödünç alabilecekleri, hafifçe düzenlenmiş bir kripto para sektörü olan merkezi olmayan finansta (DeFi) bile umut vaat ediyor. Cathie Wood, şu değerlendirmeyi yapıyor:

DeFi ve yeni nesil internet söz konusu olduğunda, birçok finansal şirketin yeteneklerini kriptoya kaptırdığını görüyoruz. Yani bunu ciddiye almaları gerekiyor, yoksa içi boşalacak.

Kripto para

Ayrıca Cathie Wood, ABD’deki düzenleyici belirsizliğin kriptonun ilerlemesini engellemeye devam ettiğini belirtiyor ve kripto paralar konusundaki düzenleyici netliğin internetten çok daha yavaş bir hızda gerçekleştiğini ifade ediyor.

Brian Armstrong, aynı zamanda, “D.C.’de gerçek bir kripto şüphecisi ile tanışmak giderek daha zorlaştı” diyor ve  Washington’daki yaklaşık %50 veya daha fazla insanın şu anda kripto para yanlısı olduğunu sözlerine ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: