Genel

MicroStrategy, bilanço rakamlarını açıkladı: Bitcoin’lerde son durum

single-image

Bilançosunda yaklaşık olarak 130 bin BTC tutan MicroStrategy, 31 Mart 2022 itibari ile sona eren üç aylık döneme ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, “2022’nin ilk çeyreğinde her iki kurumsal stratejimizde de güçlü sonuçlar almaya devam ettik. MicroStrategy platformunun yeni ve mevcut müşteriler tarafından giderek daha fazla kullanılmasıyla bulut gelirleri ve faturalarında artış sağladık.” dedi.

Bitcoin’lerinin tamamını tutmaya devam etti

Saylor, açıklamalarının devamında “Ayrıca, ilk Bitcoin teminatlı vadeli kredimizi alarak Bitcoin alanında önde gelen halka açık yatırımcı şirket olarak pozisyonumuzu daha da güçlendirdik. Bitcoin’lerimizin sermaye artırımında teminat olarak verimli bir şekilde kullanılabileceğini gösterdik. Bugün itibari ile MicroStrategy, 129 bin 200’den fazla Bitcoin’i ile Bitcoin sahibi en büyük halka açık şirkettir.” ifadelerini kullandı.

170 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararı

Kurumsal yazılım şirketi MicroStrategy, 2022’nin ilk çeyreğinde yüzde 2.9 düşüşle 119.3 milyon dolar gelir elde etti. Öte yandan şirket, Bitcoin‘lerinden 170 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararı bildirdi.

MicroStrategy, 31 Mart 2022 itibari ile 129 bin 218 BTC tutuyordu. Bunların tamamı 3.97 milyar dolara satın aldı ve bugünkü değerleri ise 5 milyar dolara yakın.

Ayrıca şirket, Bitcoin’leriyle ilerleyen dönemde getiri yaratma fırsatlarını keşfedebileceğini vurguladı.

Finans direktörü değişiyor

Son olarak şirket, 9 Mayıs 2022’den itibaren Andrew Kang’ın finans direktörü olarak Phong Lee’nin yerini alacağını, Lee’nin ise genel müdür olarak devam edeceğini bildirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – FED faiz açıklaması sonrası nasıl hareket edilmeli?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Adblock test (Why?)

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: