Bitcoin

Bitcoin (BTC)’den Çıkan Kurumsal Para Bu 3 Altcoin’e Girdi!

single-image

Kurumsal yatırımcılar geçen hafta 133 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) yatırım ürünü sattı ve geçen yıl Haziran ayından bu yana en büyük çıkış haftasını işaret etti. İşte CoinShares’in raporu…

Bitcoin çıkışları FTX Token (FTT) ile dengelendi

CoinShares’in haftalık Dijital Varlık Fon Akışları raporundaki son verilere göre, 29 Nisan’da sona eren hafta için toplam dijital varlık fonu çıkışları toplam 120.1 milyon dolar oldu ve büyük Bitcoin çıkışları, FTX Token (FTT) için 38 milyon dolarlık sürpriz bir girişle dengelendi. Geçen hafta BTC fonlarından 132.7 milyon dolarlık çıkış, Nisan ayı için aylık çıkışları 310.8 milyon dolara getirdi.

Dikkat: Bu Meme Coin Beklenen Haberi Duyurdu!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere BTC fonlarının tek bir hafta içinde bu düzeyde çıkışını en son gördüğü zaman, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle arabaları için BTC ödemelerini durdurması ve Çin’in kripto madenciliğini yasaklaması da dahil olmak üzere haberlerde büyük FUD’nin bir sonucu olarak Haziran 2021’deki güçlü bir düşüş eğilimi sırasındaydı.  CoinShares raporda, geçen ay benzer düzeyde bir düşüş eğilimi gösteren yatırım duyarlılığının neden yeniden ortaya çıktığına dair güçlü bir gösterge bulunmadığını belirtti.

Haftalık girişler gören altcoin’ler hangileri oldu?

Diğer birçok üst düzey varlık ve çeşitli borsa endeksleri gibi, BTC’nin fiyatı da son 30 gün içinde önemli ölçüde düştü. Yazım sırasında BTC’nin 30 günlük kaybı yüzde 18’e yakın. Pek çok insan bunu, enflasyonun ve Fed’in yaklaşan faiz oranı artışlarına dair korkulara bağlıyor.  Yelpazenin diğer ucunda, kripto para birimi borsası FTX’in FTT’sine bağlı fonlar 38 milyon dolar değerinde giriş gördü, ancak FTT fonları “diğer” altında kategorize edildiğinden, bunun daha uzun bir eğilimin parçası olup olmadığı belirsiz. BTC’ye benzer bir şekilde, altcoin FTT’nin fiyatı da son 30 günde yüzde 24.5 oranında düştü. Terra (LUNA) ve Fantom (FTM) yatırım ürünleri de her biri 390.000 dolar ve 250.000 dolarlık küçük girişler gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: