Bitcoin

Bitcoin, SHIB ve Altcoin’ler Neden Düşüyor? İşte Cevabı!

single-image

Nasdaq Haziran 2020’den bu yana en kötü düşüşünü yaşadı ve ABD Merkez Bankası’nın 2000’den bu yana en sert faiz artırımını açıklamasının ertesi günü yüzde 4.99 düşüşle Perşembe günü kapandı. Bu sırada en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) son 24 saatte yüzde 9 oranında değer kaybetti. SHIB, DOGE, ETH gibi altcoin’ler de beraberinde düşüş yaşadı. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

SHIB, BTC’de sert düşüş: Piyasa kırmızı renkte

Kripto para piyasası, toplam değerinin yüzde 7’sini kaybederek diğer piyasalardaki düşüşlere katıldı. CoinGecko verilerine göre, toplam kripto para piyasa değeri, yazım sırasında 1.77 trilyon dolar olarak ölçüldü. Tüm büyük tokenlar da düştü ve dün elde edilen kazançlar silindi. Bitcoin neredeyse yüzde 9, Ethereum ise yüzde 7’nin üzerinde değer kaybetti. Bu sırada en büyük meme coin’ler olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) yüzde 6 civarında kayıplar yaşadı. Cardano (ADA) yüzde 9.7, Solana (SOL) yüzde 11.6’lık bir düşüş yaşadı.

Web3, Meme ve Metaverse Coin Analizi: Bu 23'ü Patladı!

ABD 10 yıllık getirileri de 2018’den bu yana en yüksek puan olan yüzde 3.035’e yükseldi. Bu metrik, genellikle daha geniş pazarların gücüyle ters orantılı bir metriktir. Daha geleneksel piyasa yatırımcılarının fonları kripto para birimlerine bağlandığından, Bitcoin son aylarda geleneksel piyasalarla güçlü bir şekilde ilişkili hale geldi.

Bitcoin madencilik firması Canaan, SEC’nin gözüne çarptı

Bitcoin ve kripto paraların düşüşünün ardında belirli bir neden yok. Ancak son gelişmelere bakıldığında, ünlü bir kripto para madencilik şirketinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun dikkatini çektiği görülüyor. SEC, Canaan’ın çalışma belgeleri Halka Açık Şirket Muhasebe Gözetim Kurulu (PCAOB) tarafından tamamen denetlenemeyen veya soruşturulamayan bir denetçi kullandığını belirlediğini söyledi.

Bu 18 Altcoin İçin Bugün Büyük Gün: İşte Olacaklar!

SEC Çarşamba günü, Çinli madencilik makine üreticisi Canaan Inc. de dahil olmak üzere 88 Çinli şirketi bir ön listeden çıkarma listesine yerleştirdiğini söyledi. Canaan Perşembe günü yaptığı açıklamada, “hem Çin’de hem de ABD’de geçerli yasa ve yönetmeliklere uymaya devam edeceğini ve NASDAQ’daki liste durumunu korumak için çaba göstereceğini” söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: