Genel

Luna’dan “42 bin BTC satıldı” iddiasına açıklama

single-image

Terra blok zincirini yöneten Luna Vakfı, Terra üzerinde yer alan algoritmik stabil coin UST’yi desteklemek için rezerv olarak tutulan 42 bin BTC’nin satıldığı iddiasının ardından bir açıklama yayımladı.

İddialar, bugün Bitcoin fiyatındaki sert düşüşle birlikte rezervin tutulduğu cüzdandaki 42 bin 530 BTC’nin başka bir cüzdana aktarılmasından sonra ortaya atıldı. Luna Vakfı’nın bugün 0.92 dolara kadar gerileyen UST’nin 1 dolarda sabit kalmasını sağlamak için bu BTC’lerin tamamını açık piyasada sattığı ifade edilmişti.

“Çok azı satıldı, UST almak için kullanılıyor”

Twitter hesabından yapılan açıklamada ise yaklaşık 37 bin BTC’nin çekildiği ve piyasa yapıcılara ödünç verildiği, şimdiye kadar bu BTC’lerin çok az bir kısmının satıldığı, bununla beraber UST satın almak için kullanılmaya devam edildiği bildirildi.

Açıklamayla birlikte paylaşan cüzdan adresinde ise 28 bin 205 BTC bulunuyor.

Luna, 42 bin 530 BTC’yi ortalama 42 bin dolar maliyetle satın almıştı. Mevcut fiyatlarla zarar 500 milyon dolar civarında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – “Enflasyon verisi, BTC için dönüm noktası olabilir”

Bitcoin fiyatı, büyük şirketlerin maliyetlerinin altına indi

Bitcoin fiyatı bugün küresel piyasalarla paralel olarak sert düşüş yaşadı. Bir numaralı kripto para, 30 bin 334 dolara, yani MicroStrategy’nin 30 bin 700 dolarlık ortalama Bitcoin maliyetinin de altına kadar geriledi. Bitcoin, aynı zamanda yaklaşık 42 bin BTC’ye sahip Tesla’nın 31 bin 700 dolarlık ortalama maliyetinin de altında işlem görüyor. TSİ 23.50 itibari ile Bitcoin, 30 bin 900 dolardan alıcı buluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Fed şube başkanları konuştu: İşte enflasyon mesajları

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: