Bitcoin

YouTube’dan Endişelendiren Bitcoin ve Altcoin Kararı!

single-image

Popüler kripto kanallarında YouTube tarafından yakın zamanda yapılan bir dizi yasak, kripto topluluğu tarafından yaygın bir öfkeyle karşılanıyor. Ethereum odaklı en popüler haber bültenlerinden ve podcast’lerden biri olan Bankless, hesabının uyarı veya gerekçe olmaksızın sonlandırıldığını söylüyor. Görünüşe göre Youtube Bitcoin ve altcoin’ler hakkında kritik kararlar almak üzere…

YouTube Bitcoin ve altcoin yasakları hakkında bilgi vermiyor

Bankless, YouTube yasaklarıyla karşılaşan tek kripto kanalı değil. Aave kurucusu Stani Kulechov, platformun Gabriel Haines ve Optimism PBC dahil olmak üzere diğer eğitim Web3 hesaplarını da yasakladığını belirtiyor:

Görünüşe göre Youtube (Google) BanklessHQ , gabrielhaines ve optimismPBC Web3 eğitim kanallarının hesaplarını banladı. İfade özgürlüğümüzü korumak için hepimizin Web3 sosyal sistemine geçmemiz gerekiyor.

Bankless, platformun kendisine yasak için herhangi bir uyarı veya gerekçe vermediğini söylüyor. Bir diğer kripto kanalı Haines, Twitter’da kanalının kaldırıldığını doğruladı ve platformun, inkar ettiği bir şeyi “hareketsizlik” nedeniyle kanalını sildiğini söyledi. Haines’in tüm kanal içeriği de uyarı yapılmadan kalıcı olarak silinmiş görünüyor.

Kripto topluluğu yasaklara karşı çıkıyor

Twitter’dan birçok kişi, özellikle uyarı veya gerekçe olmaksızın verildiği göz önüne alındığında, yasaklara tepki gösterdi. Kullanıcılar ayrıca, YouTube’un Bankless gibi eğitim kanallarını hedef almasını da eleştirdi. Platformun, limitleri dahilinde kripto bağlantılı dolandırıcılık ticareti yapan diğer birkaç kanala hala izin verdiğini belirttiler. Topluluk şimdi YouTube’a merkezi olmayan bir alternatif çağrısında bulunuyor…

Kısa süre önce bir tweet’i nedeniyle banlanan ve Twitter’a geri dönmesine izin verilen Kulechov, böyle bir alternatif oluşturmaya karar verdi. Kulechov kısa süre önce Twitter’a Lens Protokolü adı verilen merkezi olmayan bir alternatif başlattı.

Merkezsiz sosyal medya platformları inşa ediliyor

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, birçok Web3 geliştiricisi bu kulvarda ilk adımları attı. Halihazırda faaliyet gösteren ve reklam kampanyaları üreten bazı merkezsiz sosyal medya platformları:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: