Genel

Zuckerberg açıkladı: NFT’ler, bu hafta Instagram’a geliyor

single-image

Son 2 yılın adeta patlama yapan NFT’ler, Instagram ve Facebook’a da geliyor. Açıklama Mark Zuckerberg’den gelirken, başarılı CEO, NFT yaratıcılarının ve alıcılarının profil fotoğraflarında sahip oldukları NFT’ler sergileyebileceklerini söyledi. Bilindiği üzere benzer bir özellik şu anda Twitter’da da bulunuyor.

Facebook’a da geliyor

Zuckerberg, Instagram’da denemeye başlayacakları bu özelliğin yakında Facebook’a da geleceğini belirtti ancak kesin bir tarih veya zaman dilimi vermedi.

Haberi bir video konuşmasıyla duyuran Zuckerberg, şu ifadeleri kullandı:

“NFT projemizi sadece Reality Labs çalışmamız için başlatmıyoruz. Birçok uygulamamız için başlatıyoruz. Bu hafta dijital koleksiyon ürünlerini Instagram’da test etmeye başlayacağız. NFT yaratıcıları ve alıcıları, oluşturdukları ya da sattıkları ürünleri profil fotoğraflarında sergileyebilecekler. Bu da insanların kendilerini ifade edebilmeleri açısından çok önemli diye düşünüyorum. Artık profiliniz nasıl gözükmek istiyorsa, öyle gözükecek.

Aynı özellik yakında Facebook’a da gelecek. Instagram Hikayeler bölümüne de, Spark AR vasıtasıyla artırılmış gerçeklik NFT’leri gelecek. Dolayısıyla kullanıcılar, dijital sanatı 3 boyutlu alanlara ve fiziksel diğer alanlara yansıtabilecekler.”

Paralı mı olacak?

Hafta sonu da ABD medyasında, Instagram’ın Ethereum, Polygon ve Solana NFT’lerini destekleyeceği yönünde bazı haberler çıkmıştı. Haberlerde Instagram’ın bu özellik için bir ücret talebi olmayacağı belirtilmişti ancak Zuckerberg’in bugünkü açıklamasında konuyla ilgili bir detay verilmedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Adblock test (Why?)

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: