Bitcoin

Analistten Bomba Açıklama: Borsalar Bitcoin (BTC)’lerinizi Sattı!

single-image

Bir kripto analisti, borsalarda tutulan veya stake edilen Bitcoin (BTC)’lerin satıldığını iddia ediyor. Binance konuyla ilgili sorulara cevap veriyor…

Rufas Kamau, borsaların Bitcoin sattığını düşünüyor

Güvenlik ihlalleri ve saldırılar, genellikle Bitcoin’i (BTC) merkezi borsalarda saklamanın risklerini vurgular. Hatta bir analist, BTC’nizi borsalarda tutmanın da fiyat düşüşleri için bir faktör olduğunu iddia ediyor. Scope Markets Kenya’da araştırma ve pazar analisti olan Rufas Kamau, BTC’yi bir borsada tutmanın fiyatını nasıl düşürdüğü konusundaki düşüncelerini açıkladı.

Analist ayrıca, borsaların yüksek para çekme ücretleri gibi BTC’yi çekmeyi caydırmak için birçok yol yarattığına dikkat çekiyor. Kamau’ya göre bu, borsaların borsalarda tutulan Bitcoin’i diğer alıcılara satabilmesi nedeniyle yapılırken, Bitcoin IOU’nun sahibi BTC’lerinde yıllık yüzde getiri elde etmekten mutlu oluyor.

“Borsalardan uzak durun”

Bu süreç nedeniyle Kamau, BTC satın alan ve borsalarda tutan yatırımcıların, süreç borsaların Bitcoin’i “basmasına” olanak tanıdığı ve arz arttıkça fiyatın düştüğü için bir açık yaşadığını iddia ediyor. Ayrıca kullanıcıları borsalardan uzak tutmaya çağırıyor:

Dünyayı Bitcoin ile değiştirmek istiyorsanız yapılacak mantıklı şey.

Bitcoin En Kötü Durumda Bu Seviyelere Düşecek!

Birçok kişi Kamau’nun Twitter’daki mesajını beğenip retweetlese de, herkes onun açıklamalarına katılmadı. Twitter kullanıcısı Koning_Marc, Kamau’ya mesajının “en iyi ihtimalle vahşi spekülasyon” olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Ek olarak, Twitter kullanıcısı Felipe Encinas, bu durumda borsaların BTC’ye sahip olmadan açığa satış yapabileceğini de yanıtladı. Encinas bunun “olamaz” dedi.

Kripto borsaları, bunun bazı borsalarda olabileceğini inkar etmiyor

Ancak LBank Başkanı Eric He, bu uygulamayı yapan borsalara bir ders verileceğini söyledi:

Piyasa, kullanıcıların Bitcoin’ini satan borsalara bir ders verecek çünkü sattıkları Bitcoin’i geri alamayacaklar. Bunun gibi takaslar kesinlikle başarısız olacaktır.

Bitcoin Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görecek!

Binance konuya ağırlık verdi

Bir Binance sözcüsü yaptığı açıklamada, borsaların kullanıcılarının fonlarını izinsiz taşıma yetkisinin olmadığını söyledi. Şirketlerinde pozisyon almadıklarını ve “kullanıcıların kripto paralarının borsada tutulan çevrimdışı, soğuk cüzdanlarda güvenli bir şekilde saklandığını” söylediler.

Bu arada, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Binance CEO’su Changpeng Zhao bugün kripto yatırımcılarını piyasayı korku sardığı için duygularını kontrol etmeye çağırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: