Bitcoin

Kraken CEO’su, Yüklü Bitcoin Alacağı Seviyeyi Duyurdu!

single-image

Kraken’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Jesse Powell, geçen yılın Temmuz ayında parasının yarısı ile Bitcoin satın almıştı. Bitcoin fiyatı 20.000 doların altına düşerse, bunun üzerine “yüklü alım” yapacağına söz veriyor.

Jesse Powell, Bitcoin fiyatında 20.000 doları bekliyor

Kripto para piyasasının ve Bitcoin’in çöküşüne rağmen, Kraken’in CEO’su Jesse Powell tamamen kaygısız görünüyor. Temmuz 2021’de BTC fiyatı 30.000 dolar civarındayken, mevcut servetinin yarısını kripto paralara yatırdığını bir tweet ile paylaşmıştı. Son düşüşte herhangi bir satış yaptığını söylüyor. Buna ek olarak, değeri 20.000 doların altına düşerse tüm parasıyla Bitcoin satın alacağına söz veriyor. Kraken CEO’su, volatilitenin arttığı zamanlarda yatırımlarında tutunamayan insanlara, oraya daha hızlı ulaşabilmeleri için onları satmalarını tavsiye etti. 10 Mayıs’ta Twitter’da şunları yazdı:

Temmuz ayında 30 bin dolardan BTC satın almak için mevcut sermayemin yarısını harcadım. Hala tutuyorum. Kendime tüm paramla yatırım yapmak için 20 bin doları görmem gerektiğini söyledim.

Kraken CEO’su, 40 bin dolar altını satın alma fırsatı olarak görüyor

2021’in sonlarında Kraken CEO’su, 40.000 dolardan daha az bir değere sahipse insanların Bitcoin’e yatırım yapması gerektiğini söyledi. Bununla birlikte, BTC’nin fiyatı o sırada 50.000 dolar civarında olduğunu belirtmekte fayda var. Yatırımcılara tavsiyesi doğrultusunda ABD dolarının “sıfır” olacağını savundu. Powell ayrıca, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kısa bir süre sonra Bitcoin’e bir kez daha değindi. Ardından Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, kripto para borsalarından Rus tabanlı kullanıcıları platformlarından yasaklamalarını istedi.

Powell, “bu talebin gerekçesini” anladığını söyledi, ancak Kraken, yasal bir zorunluluk olmaksızın belirli bir müşteri grubu için hizmetlerini engelleyemez. Bitcoin’i “özgürlükçü değerlerin somutlaşmışı” olarak tanımladı ve bu nedenle herkes tarafından ele alınmasına izin verilmelidir. Ayrıca, Rusya’daki birçok kripto sahibinin muhtemelen Putin rejimine ve Ukrayna’daki savaşa karşı olduğunu savundu.

Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Bitcoin fiyatı geçen haftadan bu yana yaklaşık %20 değer kaybederek 31,200 dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: