Genel

UST çöküşünden 760 bin dolar kazandı

single-image

Terra’nın algoritmik sabit coin’i UST’nin 0.60 dolara sert düşüşünde para kaybedenlerin yanı sıra fırsatı değerlendirenler de oldu. Onlardan biri, iflas ederek kapanan kripto para borsası Quadriga CX’in kurucu ortağı Michael Patryn’di.

PeckShield’ın paylaştığı bilgilere göre, Sifu.eth adını kullandığı bilinen Patryn, yaptığı birkaç işlemde toplamda 760 bin dolar kazandı. İşlemler, Patryn’in UST fiyatı 0.72 dolar seviyesindeyken 2.8 milyon USDT karşılığında 3.88 milyon UST satın aldığını, fiyat 0.94 dolara ulaştığında ise 3.56 milyon USDT’ye sattığını gösteriyor. Böylece Patryn, kısa sürede 760 bin dolarlık bir kâr elde etti.

Wonderland projesinin arkasından da çıkmıştı

Geçtiğimiz ay, popüler merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Wonderland’in kurucularından Patryn’in aynı zamanda Quadriga CX borsasının kurucuları arasında olduğu tespit edilmişti. Artık faaliyette olmayan Kanada merkezli kripto para borsası Quadriga CX, 2019’da müşterilerinin 169 milyon dolarlık kripto parasıyla kepenk indirmişti. Bu iflas, müşteri varlıklarının tutulduğu cüzdanın anahtarının kendisinde söylenen bir diğer kurucu Gerald Cotten’in Hindistan’da aniden öldüğü iddiasının ardından gelmişti. Cotten’in öldüğü şimdiye kadar doğrulanabilmiş değil. Patryn’in adı, aynı zamanda ShadowCrew adındaki bir kimlik hırsızlığı çetesine de karışmıştı ve suçunu kabul etmişti. Patryn, Omar Dhanani olan asıl adını da değiştirdi. Patryn’in Wonderland’in kurucularından olduğunun ortaya çıkmasıyla projenin token’ı TIME’ın fiyatı yüzde 50’ye yakın değer kaybetmişti.

Kriptodan iki yılda 80 milyon dolar

Son olarak Patryn, geçen ayki bir tweet’inde kriptodaki alım satım işlemleri ve yatırımlarından son iki senede 80 milyon dolar kazandığını yazmıştı. Kripto para cüzdanını da açık olarak paylaşmıştı.

Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: