Bitcoin

Bitcoin (BTC)’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Kapatın, Kaçın!

single-image

Coinbase, kullanıcıların korkularını gidermek için hızla hareket ederken, yakın zamanda yayınlanan 2022 birinci çeyrek raporu ile saldırıya uğradı. Yakın zamanda 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin mali raporunu açıklayan popüler Bitcoin ve altcoin borsası Coinbase, kripto topluluğu tarafından yoğun bir inceleme altına alındı. Borsaya yönelik yorum yapanlardan biri, ünlü analist Peter Brandt idi.

Coinbase’in raporu kullanıcıların tepkisini çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Coinbase 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin mali raporu yayınladı ve şirketin Nisan 2021’de halka açılmasından bu yana ilk 430 milyon dolarlık net zararını kaydetti. Rapor, Coinbase’in 2021 yılının ilk çeyreğinde kaydedilen 1,6 milyar dolardan bu yılın ilk çeyrek kazançlarında 1,17 milyar dolara kıyasla yüzde 27 net zarar kaydettiğini gösterdi. Benzer şekilde, Coinbase aylık işlem yapan kullanıcıları da son çeyrekteki 11,4 milyon kullanıcıdan 9,2 milyon kullanıcıya düştü. Bunun ardından hisse senedi değeri 73 dolardan 61 dolara geriledi.

Coinbase Bu Altcoin'ler İçin Dev Tahminler Yaptı!

Yılın başından bu yana genel kripto para piyasasının olumsuz performansı, Coinbase’in son net kaybına büyük ölçüde katkıda bulundu; ancak eleştirmenler, net kaybının ardından borsayı eleştirmek için hala zaman harcadı. Coinbase’in yüzde 27’lik ilk çeyrek net kaybı, birçok kişinin ilgisini çeken tek şey değildi. Coinbase tarafından 2022 yılının ilk çeyreği mali raporunda yapılan açıklamaya göre borsa, kayıplarının ardından iflas etmesi durumunda müşterilerin varlıklarını kendi mülkü olarak tutacağını ve bunları genel teminatsız alacaklılar olarak göreceğini belirtti.

Bitcoin tahminleriyle meşhur Peter Brandt’ten yorum geldi

Bu durumda borsayı kınayan isimlerden biri, tecrübeli analist Peter Brandt oldu. Brandt, Twitter’da dolaşan rapora dikkat çekti ve Coinbase müşterilerinden borsadaki hesaplarını kapatmalarını ve “kaçmalarını” istedi. Coinbase İflas ederse, kullanıcıların Bitcoin’lerinin artık onlara ait olmayacağını savundu. Bu arada Coinbase CEO’su Brian Armstrong, borsayı savunmaya geldi ve San Francisco merkezli ticaret platformunun kullanıcıların kripto varlıklarını nasıl elinde tuttuğu konusunda açıklamalar yaptı.

Armstrong, halka fonlarının her zaman olduğu gibi güvende olduğuna dair güvence verdi ve popüler ticaret platformunun iflas riskinin olmadığını da sözlerine ekledi. Coinbase CEO’su, açıklamanın, üçüncü taraflar adına kripto para birimleri olan halka açık şirketlerin ifşa edilmesini gerektiren SAB 121 adlı yeni bir SEC gereksinimi ile ilgili olduğunu ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: