Genel

LUNA fiyatında şok düşüş: Binance’te 7.7 doları gördü

single-image

Terra ağının yönetim token’ı LUNA’nın fiyatında keskin düşüş sürüyor. Bundan bir ay önce 120 dolara yükselen LUNA, bugün 10 doların da altına düşerek 7.7 dolara kadar geriledi.

LUNA/USDT grafiği, Binance
LUNA/USDT grafiği, Binance

Bir haftada yüzde 90’dan düştü

Sadece bir ay içersinde LUNA’daki düşüş, yüzde 95’e ulaştı. Bu düşüşün büyük bölümü ise son bir haftada geldi. LUNA’nın bir haftalık değer kaybı yüzde 90’ı aştı.

LUNA’daki fiyat düşüşü, son günlerde piyasaya çok fazla LUNA sürülmesiyle birlikte geldi. Dün 44 milyondan fazla LUNA piyasaya sürülürken son iki gündeki rakam 80 milyonu aştı.

Öte yandan Luna Vakfı’nın 0.58 dolara kadar düşen Terra ekosistemindeki algoritmik sabit coin UST’yi kurtarmak için 1 milyar doların üzerinde fon arayışında olduğu The Block tarafından bildirilmişti. Kripto para sektöründen Jump Trading, Celsius ve Jane St. gibi şirketlerden taahhüt alındığı, bu fonun karşılığında LUNA’nın spot fiyata göre yüzde 50 indirimle verileceği aktarılmıştı.

UST dünkü seviyenin de altına indi

Öte yandan dün 0.60 dolara gerilemesiyle şoke edici bir düşüş yaşayan UST, bugün bu seviyenin de altına sarktı. 0.5817 dolara kadar çekilen UST, TSİ 09.15 itibari ile 0.60 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: