Bitcoin

Bitcoin (BTC)’in 21.000 Dolara Ulaşmasına Kaç Gün Kaldı?

single-image

Michael Saylor, belki de Bitcoin’in dünyadaki en ateşli destekçilerinden biridir. MIT mezunu ve iş zekası firması MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve CEO’su olan Saylor, şirketi Ağustos 2020’de kripto para birimini stoklamaya başladığından beri Bitcoin sadıklarının kahramanı oldu. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin satın almak için borç para aldı. Bitcoin 21.000 dolara düşerse bir marj çağrısı (margin call) alacağını belirtti.

MicroStrategy ve Bitcoin’in ilişkisi

CEO, Bitcoin’i “özgürlük” ve “uzay ve zamanda evrensel olarak en çok arzu edilen özellik” olarak adlandıracak kadar ileri gitti. Dünya çapındaki en büyük Bitcoin etkinliği olan Bitcoin 2022 Miami’de Saylor, kalabalığa kriptolarını asla satmama talimatı verirken binlerce tezahürat hayranı tarafından karşılandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgelerine göre MicroStrategy, ilk çeyrekte coin başına ortalama 44.645 dolarlık satın alma fiyatıyla 215 milyon dolar değerinde Bitcoin ekleyerek toplam varlığını 3.97 milyar dolara, yani coin başına 30.700 dolar karşılığında 129.218 Bitcoin’e çıkardı.

MicroStrategy’nin CFO’su Phong Le, şirketin Salı günü yaptığı ilk çeyrek kazanç çağrısında, Bitcoin’in fiyatı 21.000 doların altına veya mevcut seviyelerin yaklaşık yüzde 50’sinin altına düşerse, 205 milyon dolarlık Bitcoin teminatlı kredisini desteklemek için daha fazla kripto para birimi almak zorunda kalacağını açıkladı. Le, “Krediyi yüzde 25 LTV ile aldık; marj çağrısı yüzde 50 LTV’de gerçekleşir. Bu nedenle, esasen, bir marj çağrısı yapmadan önce Bitcoin’in yarı yarıya veya 21.000 dolar civarında kesmesi gerekiyor,” dedi. CFO, MicroStrategy’nin hala herhangi bir potansiyel marj çağrısına cevap vermek için kullanabileceği teminatsız Bitcoin’in “oldukça” bir kısmını elinde tuttuğunu belirtti.

Analist: Bitcoin büyük bir uçurumun kenarında

Bu sırada analist Mike Shedlock’a göre, “Teknik olarak konuşursak, Bitcoin büyük bir uçurumun ucunda. Bir sonraki destek seviyesi 17.500 ila 19.000 dolar arasında bir yerde,”. Ancak bu durumun BTC’nin o kadar düşeceğini garantilemediğini aktarırken mevcut durumda bir ayı piyasasında olduğumuzu ve fiyatların destek seviyelerini kırmaya başlayabileceğini aktarıyor.  

Bitcoin Fena Çakıldı! Peter Brandt: Dip Seviyesi Bu Olacak!

Bu sırada Saylor, daha fazla varlık sözü vereceğini söyledi. Shedlock’a göre bu, “daha da düşük bir ağrı düzeyi ayarlamaktan başka bir işe yaramaz”. Analiste göre bu sefer MicroStrategy (MSTR), Bitcoin’de spekülatif, kaldıraçlı bir oyun gibi işlem görüyor ve “Bir margin call’dan önce ne kadar süre kaldığını” soruyor ve 270 kişinin katıldığı ankette “1 ay içerisinde” cevabı lider gibi gözüküyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: