Bitcoin

BTC, SHIB ve Altcoin’lerde Düşüş Bu Tarihte Bitecek!

single-image

Ünlü ekonomist Raoul Pal, vermiş olduğu özel bir röportajda, kripto piyasalarını baskı altında tutan makro faktörleri ve bir sonraki Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB) ve altcoin’lerin rallisini ateşleyebilecek tetikleyicileri analiz ediyor.

Bitcoin (BTC) ve altcoin ayı piyasası ne zaman bitecek?

Kriptokoin.com haberlerinden de yakından tanıdığınız ekonomist Raoul Pal, BTC önde olmak üzere mevcut kripto ayı piyasasının ancak Fed faiz artırımlarını durdurarak şahin para politikasını gevşettiğinde sona ereceğine inanıyor. Raoul Pal’in tahminlerine göre bu, önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşebilir. Ekonomist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Fed’in insanların beklediği kadar yüksek ve hızlı bir şekilde faiz artırması pek olası değil. Tahminimce, muhtemelen yaz aylarında faizleri artırmayı bırakacaklar ve o kadar olacak.

BTC

Raoul Pal, mevcut kripto ayı piyasasına neden olan ana makro faktörler olarak yüksek faiz oranlarının ve yaklaşan bir durgunluk korkusunun birleşimini görüyor. Ekonomist, konuya ilişkin olarak şunları söylüyor:

Bireysel yatırımcıların gelirleri fiyatlar kadar yükselmedi. Dolayısıyla isteğe bağlı gelirlerini kaybettiler. Böylece insanlar sadece dolar maliyetini ortalama olarak daha az tutabilir, daha az dahil olabilir.

Bir sonraki kripto rallisini ne ateşleyecek?

Raoul Pal, piyasanın dibine henüz ulaşılmadığını ve kripto ve eski varlıkları içeren toplu bir tasfiye aşamasının yakında gelebileceğini düşünüyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Hisse senetlerinde bir tane görürsek, kripto piyasası bir noktada tasfiye artışı görebilir ve sonunda bu, piyasanın son teslimiyeti olacaktır.

BTC

Bu noktada, Raoul Pal’e göre, Fed para politikasını gevşetecek ve bir miktar likiditenin finansal piyasalara akmasına izin verecek ve böylece bir sonraki kripto rallisini ateşleyecek. Ekonomist, konuyu açıklamak için şu ifadeleri kullanıyor:

Tahvil rallisi, kripto rallisi, belki bazı teknoloji hisselerinde ralli göreceğiz.

Ekonomiste göre, makro resmin yanı sıra, bir sonraki boğa koşusunu kolaylaştırabilecek diğer faktörler, bir Bitcoin spot ETF’sinin onaylanması ve Ethereum’un 3. çeyrek için beklenen bir Proof of Stake (PoS) sistemine geçmesi olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: