Genel

Tether’deki düşüş paniği büyüttü: USDT’de neler oluyor?

single-image

Terra UST’de gelen tarihi çöküş Bitcoin’de de sert düşüş hareketleri olmasına sebep olurken sabit coin’ler de bir kez daha tartışma konusu oldu. Terraform Labs, UST’nin yeniden ABD dolarına dengelenmesi için yatırımcı desteği ararken bir başka algoritmik sabit coin USDN’de de sert düşüş meydana geldi.

USDT korkusu…

Algoritmik sabit coin’lerin tartışma konusu olduğu bu ortamda, piyasayı ise USDT korkusu kapladı. Yıllardır açık ara şekilde en büyük sabit coin olan USDT, sabah saatlerinde 0.96 doların da altına indi. Hacim anlamında dünyanın en büyük borsası olan Binance’de de kullanıcılar USDC, TUSD ve BUSD gibi diğer sabit coin’lere geçemeye başladılar ancak bu durum şu an için panik seviyesinde yaşanmıyor.

USDC/USDT paritesi, Binance’te kısa süre için 3.99’u gördü

Çarşamba gününü Perşembe’ye bağlayan gece ise ilginç bir satış işlemi yaşandı. Panikle yapılan satış işleminden kaynaklı olarak Binance üzerindeki USDC/USDT paritesinde fiyat, kısa süre için 3.99’u gördü.

USDC/USDT grafiği, Binance

Tether CTO’su Ardoino’dan açıklama: Ödemeler yapılıyor

Öte yandan aynı ana şirkete bağlı olan, Bitfinex borsası ve Tether şirketlerinin CTO’su Paolo Ardoino da yaşananlarla ilgili bilgi verdi. Ardoino Twitter hesabından yaptığı açıklamada tether.to adresinden 1 USDT karşılığında 1 ABD doları verilmesine devam edildiğini ve şirketin son 24 saatte 300 milyon dolarlık ödeme yaptığını belirtti. Ardoino bu tweet’iyle adeta Tether’de herhangi bir panik durumunun olmadığının da mesajını vermiş oldu.

Şu anda toparlamış durumda

Haberin yazıldığı dakikalarda Binance borsasında; USDC, TUSD, USDP ve BUSD çok küçük farklarla yaklaşık 1.01 USDT’ten işlem görüyorlar. Rakamlar USDT’nin şu anki durumundan etkilenmediğini gösteriyor. USDT, tarihinin en büyük çöküşünü 2015 yılında yaşamış ve o dönem 0.60 doların da altına inmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: