Genel

USDN de 1 doların altında indi

single-image

Neutrino USD (USDN) de, UST’ye ayak uydurmaya başladı ve ABD dolarına olan 1’e 1’lik dengesini kaybederek 0.78 dolara kadar düştü. USDN, TSİ 9 civarı 0.78 dolardan işlem görüyor ve Waves platformunun algoritmik sabit coin’i konusunda da endişeler artıyor.

USDN/USDT grafiği

WAVES de düştü

Dün akşam başlayan düşüş ilk etapta yüzde 12’yle sınırlı kaldı ancak daha sonra daha da sertleşti. Bu sabit coin’le bağlantılı olan Waves de tutunamadı ve yine haberin yazıldığı dakikalarda 6.50 dolardan işlem görüyor. Tasarım açısından Terra blok zincirindeki LUNA ve UST ilişkisine benzer bir bağ içinde olan Waves ve USDN’deki hareketler doğal olarak iki coin’i de etkiliyor.

Kullanıcıların, USDN yaratmak için, Neutrino’nun akıllı kontratlarına WAVES kilitlemeleri gerekiyor. Waves arzının kilidi ise, USDN’in yakılmasıyla gerçekleşiyor. Tüm bunlar sonunda ise arz ve talep dengeleniyor, dolayısıyla sabit coin, ABD dolarına 1’e 1 şekilde bağlı kalıyor.

Hatırlanacağı üzere Nisan ayı başında da, WAVES kullanıcılarının platformu, token’ın fiyatını manipüle etmekle suçlamasının ardından da USDN’de büyük düşüş yaşanmıştı. Waves CEO’su Sasha Ivanov ise iddiaları reddetmiş ve düşüşten açığa satış yapanları sorumlu tutmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: