Bitcoin

Bitcoin ve Altcoin Milyarderi Konuştu: Coinlerini Satacak Mı?

single-image

Bitcoin ve altcoin milyarderi olarak tanınan Sam Bankman-Fried’in serveti Mart ayının sonundan bu yana yarıya indi. Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre, daha önce 22 milyar dolar olan net değeri şimdi 11 milyar dolar. Milyarder, kripto piyasasının sıfıra inmeyeceğine ve bunun yerine hisse senetleriyle birlikte toparlanacağına inanıyor.

Bitcoin milyarderi Sam Bankman-Fried, kriptoda yükselişte kalıyor

Sam Bankman-Fried’in kripto para birimlerini elinde tutma kararı, Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli dijital para birimlerine sahip olan ve sürekli piyasa düşüşüne rağmen satmayı reddeden milyarder iş adamı Elon Musk’ın kararına benziyor. Microstrategy’den Michael Saylor gibi diğer kurumsal kimlik sahipleri de aynı görüşleri destekliyor.

Bu arada, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere ünlü milyarder, kripto para piyasasında fırtına varken, Perşembe gününden itibaren Robinhood’un %7,6 hissesini aldı. Satın alma için yaklaşık 648,3 milyon dolar ödedikten sonra, Sam Bankman-Fried’in pozisyonu, önde gelen online aracı kurum olan Robinhood’un (HOOD) 56 milyon dolarlık hissesine eşdeğerdi.

Bitcoin

Kripto para borsası Robinhood’un kontrolünü değiştirecek veya etkileyecek herhangi bir eylemde bulunma niyetinde olmadığını açıkça belirten Sam Bankman-Fried’in, Robinhood’u sadece “çekici bir yatırım” olarak gördüğünü söylüyor.

FTX Kripto Borsası, New York Charter için geçerli olacak

Öte yandan, milyarder’in FTX Kripto Borsası da, bildirildiğine göre Eyalet Mali Hizmetler Departmanı ile bir New York Charter sözleşmesine başvurarak yeni bir hamle yaptı. New York Charter sözleşmesi, FTX’i New York’un Limited Kiabicity Trust Company’lerinden birine dönüştürecek.

FTX onaylanırsa, şirketin ABD merkezli iştiraki, kripto trade hizmetlerini yerleşik bir New York müşteri tabanına sunabilecek. Ek olarak, hizmetleri yalnızca bu yerle sınırlı kalmayıp, ek lisanslar için başvuru baskısı olmaksızın diğer birçok eyaletle sınırlı olacak.

FTX.US’nin değerlemesi, A Serisi finansmanın başarıyla kapatılmasının ardından 8 milyar dolara yükseldi. Bankacılık tüzüğü ile FTX.US, finansal kurumlar için bir alt saklama hizmeti sağlayıcısı olarak yeniden manşetlere çıkacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: