Bitcoin

Dünyanın En Büyük Uluslararası Havayolu Şirketinden Bitcoin (BTC) Atılımı

single-image

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ulusal havayolu şirketi Emirates, müşterilerle hem daha hızlı hem de daha esnek bir şekilde etkileşim kurma hedefinin bir parçası olarak blockchain, metaverse ve kripto para birimi gibi dijital teknolojileri kullanmayı amaçlıyor

Yerel haber kaynağı Arab News‘in 11 Mayıs tarihli haberine göre Emirates’in COO’su Adel Ahmed Al-Redha, Arabian Travel’da düzenlediği basın toplantısında havayolu şirketinin Bitcoin’i (BTC) bir ödeme hizmeti olarak kullanmayı ve ticari amaçlarla şirketin web sitesinde Non-Fungible token (NFT) koleksiyonları tanıtmayı planladığını söyledi.

Şirketin müşteri ihtiyaçlarını izlemek, uygulamalar geliştirmek amacıyla metaverse ve NFT’ler için yeni personel işe alacağını belirten Al-Redha, NFT’lerin ve metaverse’ün iki farklı uygulama ve yaklaşım olduğunu dile getirdi.

Metaverse ile operasyon, eğitim, online satışlar gibi tüm süreçlerinizi son teknoloji bir uygulamaya dönüştürebileceksiniz. Daha da önemlisi tüm bu süreçleri interaktif hale getirebileceksiniz.

Al-Redha ayrıca şirketin uçak kayıtlarını izlemek için blockchain teknolojisini kullanmaya çalışacağını da sözlerini ekledi.

IATA’nın 2021 yılı Dünya Havayolu Taşımacılığı İstatistiklerine göre 2020 yılının en büyük uluslararası havayolu şirketi Emirates, geçtiğimiz nisan ayında NFT çıkarmayı ve müşterilerine metaverse deneyimi sunmayı planladığını duyurmuştu.

Emirates Havayolları NFT Çıkarıp, Müşterilere Metaverse Deneyimi Sunacak

İlgili yazı:  Emirates Havayolları NFT Çıkarıp, Müşterilere Metaverse Deneyimi Sunacak

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: