Bitcoin

Twitter’ın Eski CEO’sundan Önemli Bitcoin Tahminleri!

single-image

Kripto para piyasasında yaşanan son çöküşün ardından Twitter Inc. kurucusu ve hevesli bir Bitcoin boğası olan Jack Dorsey, lider kripto Bitcoin’in (BTC) fiyatının tekrar yükseleceğini tahmin ediyor.

Jack Dorsey, lider kripto Bitcoin’e inanmaya devam ediyor!

Kripto para piyasasının sert darbe alması, karşıtlarına ciddi koz vermiş görünüyor. Ateşli bir Bitcoin savunucusu olarak bilinen eski Twitter CEO’usu da muarızların hedefi haline gelmekten kendini kurtaramadı. Bitcoin boğası Jack Dorsey’nin Tom Philpott adlı takipçilerinden biri, Cuma günü Bitcoin’in son düşüşü ve Jack Dorsey’in dikkatini BTC dışındaki konulara nasıl odakladığı hakkında ironik bir tweet attı.

Bitcoin yanarken Bitcoin çocuğu Jack’in Kendrick Lamar hakkında bu kadar çok tweet attığını görmek büyüleyici.

Tom Philpott’ın “ev yanarken o.. saçını tararmış” imasıyla yapmış olduğu paylaşımının ardından Jack Dorsey, çöken Bitcoin fiyatına bakmadığını ve BTC fiyatının geri döneceğinden emin olduğunu söyleyerek tweet’e cevap verdi. Jack Dorsey ayrıca, daha fazla insan kullanabildiği için uzun vadede her zaman değer kazanacağını söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyat performansı

Başta ABD olmak üzere, dünyanın bir çok ülkesinde, parasal genişlemenin etkisiyle enflasyon rakamları yükselmeye başladı. Federal Rezerve, tarihi zirvelere tırmanan enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranı artışlarıyla başladığı sıkılaştırma önlemlerine niceliksel sıkılaştırmayı (QT) ekleyip, şahin tonunu artırınca, öncelikle kripto para piyasaları olmak üzere riskli varlıklar ciddi satış yedi.

Bitcoin

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin olmak üzere altcoin projeleri, uçurumdan aşağı düşer gibi sert fiyat hareketlerine şahit oldu. Hatta bazı projelerin fiyatları neredeyse sıfırlandı. Bu süreçte Bitcoin fiyatı, geçen Kasım ayında görmüş olduğu 69.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek noktasından yaklaşık %58 aşağı düştü. BTC,  bazı borsalarda 25 bin dolara kadar düşse de sonrasında kısmen toparlandı.

Bununla birlikte birçok analist, Bitcoin’in bu yıl içinde bir ara 20.000 dolara düşebileceğini tahmin ediyor. Yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre lider kripto, günlük bazda %2,24 kayıpla 29.340 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: