Genel

300 milyon iddiası gerçek dışı

single-image

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance’in Terra’ya (LUNA) 300 milyon dolar yatırım yaptığı iddiasının doğru olmadığını söyledi.

Zhao, Binance’in Terra’ya 2018 yılında yalnızca 3 milyon dolar yatırım yaptığını, bundan başka yatırımının olmadığını ifade etti.

Binance CEO’su, “Binance, Luna’nın ikinci yatırım turuna katılmadı ve herhangi bir UST satın almadık. Binance Labs, 2018’de Terra’ya 3 milyon dolar yatırım yaptı. UST, bizim ilk yatırımımızdan çok sonra piyasaya sürüldü. Binance, son dört senede ‘rakip’ birçok borsa ve blok zinciri dahil olmak üzere, yüzlerce projeye yatırım yaptı. Birkaçı başarısız, birkaçı son derece başarılı oldu. Bu iş zaten böyledir.” dedi.

Zhao ayrıca, son birkaç gün boyunca Terra topluluğunu desteklemek için çok çaba gösterdiklerini, proje ekibinin daha fazla şeffaf olması gerektiğini ifade etti. Zhao, “Başarısızlıklar olabilir/olacak. Ancak böyle durumlarda şeffaflık, hızlı iletişim ve topluluğa karşı sorumluluk hissederek hareket etmek son derece önemlidir.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Luna Vakfı’nın 80 bin BTC’sinin akıbeti

İddialar nasıl ortaya çıktı?

The Block’un araştırma biriminden sorumlu yöneticisi Larry Cermak, Binance’in Terra’nın 2019 ve 2021’deki yatırım turlarına liderlik ettiğini, 300 milyon dolar yatırım yaptığını öne sürmüştü. Cermak, sildiği tweet’inde Zhao’nun bu nedenle LUNA hakkında tutkulu bir şekilde tweet attığını ifade etmişti.

Cermak, Zhao’nun açıklamasından sonra, “Kime inanacağımı bilmiyorum” diyerek Terra’nın son yatırım turunda kullandığı ve Binance’in 300 milyon dolar yatırım yaptığının yazıldığı bir döküman paylaştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: