Genel

1.7 milyon dolardan 170 milyon dolara

single-image

Terra’nın (LUNA) Singapur merkezli şirketi Terraform Labs’in yatırımcılarından olan Pantera Capital’in LUNA’daki yatırımlarını, geçen haftaki çöküşten önce sattığı öğrenildi.

The Block‘a konuşan Pantera Capital’in yatırım yöneticilerinden Joey Krug, geçen yıl LUNA’daki pozisyonlarının yüzde 80’inden çıktıklarını, kalan kısmı da zamanla kademeli olarak sattıklarını söyledi.

Krug, yüzde 20’lik bölümün çoğunun UST’nin dolardan ayrışmaya başlamasıyla elden çıkarıldığını ifade etti:

“3’te 2’sini ortalama 25.6 dolarlık seviyeden sattık. Geri kalanı ise LUNAX aracılığı ile stake edildiği için satılamıyor.”

Pantera Capital, Terraform Labs’e iki defa yatırım yaptı. Şirket, 2021’in Ocak ayında 25 milyon dolarlık turda yer aldı, 2021’in Temmuz ayında ise 150 milyon dolarlık ekosistem fonuna katıldı. Yatırımının büyük bölümünden erken çıkış yapan Pantera Capital, bu sayede önemli ölçüde kar sağladı. Şirketin 1.7 milyon dolarlık yatırımı 170 milyon dolar kar getirdi.

Bazı yatırımcılar, Pantera Capital kadar şanslı değildi. Örneğin, yönetimi altında 500 milyon dolarlık varlık bulunan Arca, LUNA’da henüz en büyük düşüş yaşanmadan önce alım yaptı. Binance, 1.6 milyar dolarlık LUNA’larının değerinin 3 bin dolara düştüğünü açıklarken ünlü İngiliz Youtuber ve rapçi KSI de saatler içinde 2.8 milyon dolar kaybetti.

Kripto para tarihine geçen olay sonrası Terra’da ana gündem, blok zincirinin çatallanarak yeni bir zincir oluşturulması. Terraform Labs’in CEO’su Do Kwon, eski zincirin Terra Classic olarak adlandırılması ve yeni zincirin Terra adı ile devam etmesi için bir öneride bulundu. Yönetim oylamasına sunulan öneri, şu ana kadar önemli bir destek almış görülüyor. Şimdiye kadar yüzde 27’lik kesim oy kullanırken bunların yüzde 85’i öneriye “evet” dedi. Oylama, bir hafta içerisinde sonlanacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: