Bitcoin

Kıdemli Analistten LUNA ve BTC Tahmini: Bu Seviyelere Gidiyor!

single-image

LUNA ekosisteminin çöküşü telafi için satılan 80 bini aşkın Bitcoin ile tüm kripto para piyasasını etkiledi. Yakın tarihli bir röportajda kıdemli analist Gareth Soloway, bunun bir sonucu olarak Bitcoin’in 12.000 dolara kadar düşebileceğini söylüyor.

Analist, Terra çöküşünü ‘uzun vadeli olumlu’ bularak düşüşü değerlendirdi

Stansberry Research ile bir röportaj sırasında konuşan Soloway, Bitcoin’in Fed tarafından niceliksel genişleme ile karakterize edilen mevcut ortamı hiç yaşamadığı için düzeltmenin bir olasılık olmaya devam ettiğini belirtti. İlginç bir şekilde Soloway, Bitcoin’in enflasyona karşı bir hedge olmasının bir efsane olduğunu söylüyor.

Kıdemli Analistten LUNA ve BTC Tahmini

Bitcoin 30.000 doların üzerinde istikrar bulmaya çalışsa da, analist lider kripto para birimi için bir sonraki üst seviye hedefi 20.000 dolar olarak belirliyor. Ayrıca, Bitcoin’in tarihsel fiyat hareketine dayalı olarak iki seviyeden birini yeniden test etmesi gerektiğini vurguluyor:

Beklenen dip 12.000 dolara düştü. 2017 gibi önceki döngülere bakarsanız, zirve yaptığında, ayı piyasasının sonuna kadar Bitcoin %80-85 oranında düzeltildi; tahmin edin %80-85 nerede? 12.000 dolar civarında… Enflasyon zamanlarında parladığı her zaman bir efsaneydi çünkü Bitcoin’in başlangıcından beri gerçekten enflasyon yaşamadık.

Bununla birlikte, 2022’de yaşanan yüksek volatiliteye rağmen Bitcoin’in uzun vadeli beklentilerinin yükselişini sürdürdüğünü savundu.

LUNA çöküşü kripto için olumlu olabilir

Terra ekosisteminin çöküşü hakkında yorum yapan Soloway, olayın kripto sektörü üzerinde düzenleyici bir cepheden uzun vadeli olumlu bir etkisi olabileceğini belirtti. Sektörün büyümesi için düzenlemeye ihtiyaç olduğunu ve LUNA’nın çöküşünün yatırımcıları korumak için topun yuvarlanmasını sağlayabileceğini kabul etti. Röportajın bir kısmında şunları söylüyor:

Umarım bundan iyi şeyler çıkabilir, yani hükümetlerin gelip buna benzer şeylerin tekrar olmasını önlemek için bazı düzenlemelere sahip olmasına ihtiyacınız var. Bunun uzun vadeli bir olumlu olabileceğini düşünüyorum, belki de bu düzenlemenin devam etmesi için böyle bir şeyin olması gerekiyordu.

Bazı yatırımcıların çöküşün ortasında LUNA’yı satın almasıyla Soloway, kriptonun seyreltilmesi nedeniyle hareketin uzun vadede sonuç vermeyebileceği konusunda uyardı. Genel olarak, piyasa stratejisti, güvenin pazarın büyümesinin merkezinde olduğunu göz önünde bulundurarak, çöküşün kripto sektörü için talihsiz olduğunu belirtti.

Ayrıca Soloway, LUNA’nın çöküşünün Bitcoin ve Ethereum’un tek güvenilir kripto para birimleri olarak öne çıkmasına yardımcı olduğunu belirtti. Ancak, iki kriptonun baskın güç olarak kalması için diğer kripto paraların en az %95’inin silinmesi ve dot.com dönemini tekrar etmesi gerektiğini kaydetti. Kriptokoin.com Terra ekosisteminden son gelişmeleri bu bültende ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: