Bitcoin

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şaşırtan Kripto Para Açıklaması! 

single-image

Kripto paralara ilişkin düzenlemelerin gündemde olduğu şu sıralar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konu hakkında ne söyleyeceği oldukça önem arz ediyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençlerle bir araya gelen Erdoğan, kripto para konusuna sıcak bakmadığını söyledi.

Erdoğan: Ben kripto para olayına sıcak bakmıyorum!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla farklı şehirlerden gençlerle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde bir araya geldi ve görüşmede çeşitli konular konuşuldu. Gençler olunca haliyle konu gençlerin ilgi duyduğu kripto para konusuna da geldi

Hatırlanacağı üzere Erdoğan, kripto piyasası için önemli bir sima olan Elon Musk ile görüşmüş ve bu durum kripto paralara sıcak baktığı şeklinde yorumlanmıştı. Buradan hareketle Erdoğan’a kripto paralarla ile ilgili görüşü ve Tesla CEO’su Elon Musk ile görüşmesi de soruldu. Erdoğan, Elon Musk ile daha çok uzaya gönderecekleri uzay aracı ile alakalı konuyu görüştüklerini belirtti ve “O konuda müşterek hareket edebileceğimiz bir yere vardık” dedi.

Kripto para

Kripto paralara ilişkin düzenleme çalışmalarının devam ettiğini belirten Erdoğan, “Kripto para konusunda arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor” dedi. Erdoğan, konuşmasına şu doğrultuda devam etti:

Mecliste bunun müzakeresi yapılıp ona göre adımlarımızı atacağız. Doğrusu benim kanaatimi soracak olursanız, ben kripto para olayına sıcak bakmıyorum. Arkadaşlarımız çalışmalarını yaptıktan sonra da adımlarımızı atacağız. Yani birini zengin birini fakir yapacak olan bu tür araçlarla adım atmanın doğru olmadığına inanıyorum.

Erdoğan, NFT konusuna kripto paralara göre daha olumlu yaklaşıyor

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Erdoğan’a İstanbul’un anahtarı NFT’si hediye edilmişti. Bunun yanında NFT’lerin oldukça önemli olduğu metaverse projelerine AK Parti de ilgi göstermişti. Erdoğan’a NFT’lere ilşkin görüşü de soruldu. Cumhurbaşkanı, şunları söyledi:

Nitelikli Fikri Tapu diye dilimize kazandırdığımız NFT üreten ve bunları dünya çapında kabul ettiren gençlerimizin ufuklarının genişliğini takdirle takip ediyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: