Bitcoin

“Piyasayı Sallayacaklar” Ünlü Tahminci: Altın ve Bunlara Bakın!

single-image

2022 yılı şimdiye kadar, yaşattığı kayıplarla hisse senetlerine ve kriptoya karşı hiç de nazik olmadı. Bitcoin (BTC), altı ay önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen değerinin yaklaşık yüzde 37’sini kaybetti. Benzer şekilde, S&P 500, yılın başından bu yana yaklaşık yüzde 17 düştü. Altın fiyatları da toparlanma çabasında. Kriptkoin.com analist görüşlerini ve gelişmeleri aktarıyoruz.

Analistlerin bir kısmı, 2022’nin geri kalanından umutlu

Bazı analistler yılın geri kalanından umutlu ve her şeyin düşmeye devam etmeyeceğini açıkladılar. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone Twitter’da görüşlerini şu sözlerle paylaştı:

Hisse senetleri düşüyorsa, Bitcoin, altın ve tahviller piyasayı sallayabilir. Özellikle Fed çenesini tutmayı başarırsa, Bitcoin’in çoğu riskli varlıktan ve çoğu emtiadan daha iyi performans gösterme eğilimi var.

Genel olarak, piyasa gözlemcileri, Federal Rezerv’in (Fed) çok fazla hızlı hareket edip etmeyeceği ve hisse senetlerinin hızlı artışlarının hisse senedi fiyatlarına neden olabileceği her şeyi zaten fiyatlamış olup olmadığı konusunda ikiye bölünmüş durumda. Nasdaq endeksi, çoğu teknoloji hissesinin artan oranlardan olumsuz etkilenmesiyle bugüne kadar yüzde 28 düştü. Fed’in enflasyonu dizginlemesi için muhtemelen daha fazla faiz artırımı yapılması gerekecek, bu da McGlone’un da işaret ettiği gibi kısa vadede borsa için daha fazla oynaklık anlamına gelecek.

”Altın yağdığında yüksüğü değil kovayı doldurun”

Diğer iki ana sınıfın artan oranlara farklı tepkileri var. Kripto, yükselen faiz oranları, enflasyon ve satın alma gücü eksikliği gibi piyasanın başına gelebilecek tüm sıkıntılara çare olarak tanıtılmasına rağmen bu yıl düştü. Bitcoin’in düşüşü, Fed’in başlangıçta oranların yükseltileceğini duyurduğu ve piyasa katılımcılarının likiditenin bir sorun haline gelebileceğini anladığı Kasım ayında başladı. Ancak analistler, yatırımcı benimsenmesinin, kriptonun yılı olumlu bir notla bitirmesine yol açacağına inanıyor. Emtialar ise petrol, buğday ve nikel gibi bazılarının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı sağlam bir yıl geçirdi. Bu artışların bir kısmı, arz kesintisi korkuları, Rus ihracatına yönelik yasakların piyasaları ele geçirmesi ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline bağlanabilir.

Bu Tahminlere Dikkat: Altın ve Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Jeopolitik gerilimler devam ettikçe, anlaşmazlık çözülene ve Avrupa pazarlarında bir miktar normallik görülene kadar fiyatlar yüksek kalmaya devam edecek. Çin’de son zamanlarda yaşanan covid bağlantılı karantinalar tedarik zinciri stresini de beraberinde getirdi ve bu da bazı fiyat dalgalanmalarına neden oldu. Genel olarak, faiz oranları muhtemelen 2022’de yükselmeye devam edecek, ama asıl soru, ne kadar yüksek olacak? ABD’deki sağlam kazançlar ve belirli kurumsal şirketler için sağlam temeller ile, şimdi bazı hisseleri almak için iyi bir zaman olabilir. Öte yandan, fiyatlar düşmeye devam ederse, Warren Buffett’in şu sözü işinize yarayabilir:

Fırsatlar nadiren gelir. Altın yağdığında yüksüğü değil kovayı doldurun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: