Bitcoin

Bitcoin (BTC)’de Kritik Anlar: Analistler, Korkutan Seviyeleri Sıraladı!

single-image

En son zirvesinden %20 düşüşle, S&P 500 şimdi Bitcoin ve altcoin’ler için bir uyarı işareti olarak ayı piyasası bölgesi tanımını karşılıyor.

Bitcoin fiyatı, hisse senedi performansını yansıtıyor

TradingView’den elde edilen veriler, BTC fiyatının hafta sonu 28.700 doların altına düştüğünü ve ardından yaklaşık 500 dolar eklediğini gösterdi. Bir önceki günün 30.700 dolar en yüksek seviyesinden %4.7 düşüşle, ABD hisse senedi endekslerinin haftanın son işlem gününü dalgalı bir şekilde gördükten sonra, yazı yazılırken sıkı bir aralıkta görünüyordu. Başlangıçta açılışta düştükten sonra tersine dönmeyi başaran S&P 500, geçen yılın en yüksek seviyelerinin %20 altında işlem görerek ayı piyasası eğilimlerini doğruladı.

Analistler bu seviyeleri sıralıyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, çeşitli kaynaklar Bitcoin’in geçen haftaki kapitülasyon olayına benzer şekilde bir kez daha düşmesi için çağrıda bulunmuştu. Örneğin, Twitter analisti PlanC, dış kaymaların Bitcoin’i mevcut seviyelerden önemli ölçüde aşağı çekebileceğini savunuyor:

Kripto piyasası bir balonun içinde olsaydı, Bitcoin tabanının 25 bin ila 27.5 bin dolar olduğunu söylerdim, ancak makro faktörlerin bizi 22-24 bin dolara çekmesi için makul bir olasılık var. Önemli siyah kuğu, 15-20k bir olasılık haline geliyor.

Hisse senetlerinin ötesinde, ABD dolar endeksi (DXY), yirmi yılın en yüksek seviyesinden güçlü bir geri çekilme sonrasında konsolide oldu.

Mayıs, en kötü dönem için 2021 ile rekabet edebilir

Ayın sonuna on gün kala BTC, Mayıs 2022’yi getiriler açısından tarihinin en kötüsü olma riskiyle karşı karşıya bıraktı. On-chai veri kaynağı Coinglass’tan elde edilen veriler, Bitcoin için şu anda toplamda -22% aylık getiri gösteriyor, 2021’ler -%35 hariç herhangi bir yılın en büyük geri çekilmesi. Toplu rakamların onayladığı 2022, aynı zamanda 2018’den bu yana Bitcoin için yılın en kötü performans gösteren ilk beş ayı oldu.

Başka bir yerde, popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, önümüzdeki hafta “Bitcoin için yeşil sayılar” beklediğini söylüyor. Crypto Tony ise yukarı ve aşağı hedeflerin sırasıyla 27.900 dolar ve 31.000 dolar civarında olduğuna dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: