Bitcoin

Bitcoin 8 Bin Doları Görecek! O Coinler Yaşayacak

single-image

Guggenheim Partners’ın küresel baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin (BTC)’nin 30.000 dolarlık bölgenin önemli ölçüde altına düşmesi durumunda, potansiyel olarak daha da çökebileceğine inanıyor. Ayrıca kriptoda henüz baskın bir oyuncu olmadığını belirten Scott Minerd, kriptonun çoğunluğunun çöp olduğunu düşünüyor, seçeneklerden biri olarak BTC’ye bahse giriyor.

“Bitcoin (BTC)’nin aşağıya doğru gidebilecek daha çok yeri var”

Scott Minerd, Bitcoin 30.000 doların önemli ölçüde altına düşerse, bunun için nihai dip seviyesinin 8.000 dolar olacağına inanıyor. Bu nedenle, özellikle Kriptokoin.com haberlerinde de takip ettiğiniz Federal Rezerv’in şu anda enflasyonu dizginlemek için ekonomi üzerinde kısıtlayıcı önlemler uyguladığını görünce, ‘aşağı yönde çok daha fazla yerimiz var’ diye ekliyor.

Bu üzücü bir durum olarak nitelendiren Scott Minerd, teknik faktörlerin piyasadaki diğer kripto paralardan daha iyi olmasına rağmen bunun BTC’de olduğuna dikkat çekiyor.

“Bitcoin, Ethereum kurtulacak ama baskın oyuncular değiller”

Scott Minerd, kripto para birimlerinin çoğunluğunun ‘para birimi olmadığını, önemsiz olduğunu’ belirtiyor. Ancak, gelecek kripto olduğu için 19.000 token’lik bir piyasada hayatta kalanların olacağına da inanıyor.

Scott Minerd’e göre bu hayatta kalanlar Bitcoin ve Ethereum olabilir. Ancak, bu iki varlığın (veya Solana gibi son zamanlarda tercih edilen diğer paraların) baskın oyuncular olacağına inanmıyor. Guggenheim CIO’su, henüz kriptoda baskın oyuncu görmediğini söylüyor.

Scott, mevcut kripto piyasasını doksanların sonundaki dot-com patlamasıyla karşılaştırıyor (popüler bir metafor) ve o zamanlar Yahoo’nun liderlerden biri olduğunu söylüyor. Ancak Amazon ve Google’ın ortaya çıkışını ve başarısını tahmin etmenin imkansız olduğunu not düşüyor.

Bitcoin

“Henüz doğru bir prototip yok”

Temel olarak, doğru kripto prototipinin henüz oluşturulmadığına inanan Scott Minerd’a göre, gelecekte nihai kazanan, Bitcoin ve/veya Ethereum’dan farklı bir şey olabilir. Onun için uygun, gerçek bir kripto para biriminin olması için üç kriteri karşılaması gerekiyor: bir değer deposu, bir değişim aracı ve bir hesap birimi olmak. Scott Minerd, mevcut kriptoların çoğunluğunun bu kriterlerden birini bile karşılayamadığını belirtiyor.

Bu açıdan stablecoin’lerden ilginç bir deney olarak bahsediyor. Ancak gelecekte, yeni bir teknolojinin ortaya çıkabileceğini ve bunun üzerine bir ekosistem kurulacağını, böylece insanların onu işlemler için ve bir değer deposu olarak rahatça kullanabileceklerini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: