Genel

Yüzde 95’lik oyla kabul edilen Terra teklifi çalışmadı

single-image

Dağıtık cüzdanlar arasında mesajlaşmak için yaratılan açık kaynaklı bir protokol olan ‘Blok zincirleri İletişim’ini (IBC) yeniden etkinleştirme amacıyla LUNA topluluğuna sunulan bir teklif %95’lik “Evet” oyu almasına rağmen çalışmadı. Terra LUNA’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada “1299” teklifinin kabul edildiği ancak teknik sorunlardan ötürü çalışmadığı kaydedildi.

1299 numaralı teklif, belirli protokollerde kilitli kalmış olan 154.7 milyon UST’yi serbest bırakacak olan Terra üzerindeki IBC’nin yeniden etkin hale getirilmesini yani UST ve LUNA’nın zincirler arası transferlerinin yeniden açılmasını talep ediyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – LUNA çılgınlığı: Düştükten sonra daha çok kişi aldı

“Sorunu biliyoruz ve kısa süre içinde çözeceğiz”

Terra doğrulayıcıları, UST ve LUNA havuzlarındaki kayıpları engellemek için IBC’yi kapatmışlardı. Ancak bu kapatma nedeniyle UST ve LUNA’nın zincirler arasındaki transferi de gerçekleşemiyordu. Osmosis ve diğer IBC merkeziyetsiz borsalarında kilitli olan UST miktarı şu anda 154.7 milyon UST…

Terra’dan yapılan açıklamada sorunun bilindiği ve IBC kanallarının kısa süre içinde açılması için çalışmaların yapıldığı belirtildi. Ancak dün yapılan bu açıklamanın ardından fazladan bir bilgi verilmemesi de dikkat çekiyor.

Yeni zincir ne olacak?

Kısa süre önce de topluluk UST havuzunun yakılması teklifi kabul edilmiş ancak yine teknik sorun kaynaklı olarak sistem çalışmamıştı. Bilindiği üzere Terra ekosistemi “genesis” zincirine geçmek için gün sayıyor ve 27 Mayıs’ta bu teklifin oylaması sona erecek. Terra Classic adı verilecek olan eski zincirde yaşanan bu tür sorunların ise yeni zincirde olup olmayacağı merak konusu ancak Terra ekibinin bu konuda güven vermediği de net şekilde gözüküyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: