Bitcoin

Analist Bitcoin ve Bu Altcoin İçin Uyardı: Düşüş Kaçınılmaz!

single-image

Cred lakaplı kripto para analisti, piyasa devleri Bitcoin ve Ethereum’un yörüngesini yalnızca bir mucizenin değiştirebileceğini söylüyor. Tahminlerin kesinlik bulundurmadığını unutmadan analistin beklentilerine bakalım.

Analist, Bitcoin ve Ethereum için “mucize ralliye” ihtiyacı olduğunu söylüyor

Güncel analizlerinde Cred, Bitcoin’in (BTC) 2021 Haziran’ından bu yana düzenlenen destek bölgesini korumak için “yakın ve güçlü bir ralliye” ihtiyacı olduğunu söyledi. Analist, ralli gerçekleşemezse daha fazla düşüş olasılığının artacağını söylüyor:

Aylık kapanışa yalnızca bir hafta kala, yakın ve güçlü bir rallinin olmamasıyla Mayıs ayı makro aralık kırılımı olarak kapanacak. Aylık kapanışın ardından piyasa toparlansa bile, bu ralli, direnci 35.000 dolardan 37.000 dolara çeviren düşüşün yeniden test edilmesi olarak değerlendirilmelidir.

Sonuç olarak analist, Bitcoin’in 30 bin doları göreceği bir senaryo paylaşıyor:

Piyasanın bu hafta aylık ve haftalık aralık bozulmaları gibi görünen şeyleri düzeltmek için mucizevi bir ralli oluşturması gerekiyor. Bu olmazsa, düşük-orta 30.000 dolara doğru müteakip rallilerin yeniden düşüşe geçmesi ve düşüşün devam etmesi çok daha olası hale geliyor.

Cred’e göre, aralık bozulursa, Bitcoin en kötü senaryoda mevcut seviyeden %50’den fazla düşebilir. İkinci turda analist 20 bin dolar altındaki destekleri sıralıyor:

Piyasa daha düşük işlem görmeye devam ederse, aşağı yönlü hedeflerimiz orta vadede 20.000 dolar civarında (200 haftalık hareketli ortalama, önceki döngünün tüm zamanların en yüksek seviyesi) ve aylık zaman çerçevesinde makul bir şekilde 14.000 dolar.

Ethereum’un kritik bir direnci aşması gerekiyor

Ethereum’a (ETH) dönen Cred, lider altcoin’in de Mayıs sonundan önce güçlü bir ralliye ihtiyacı olduğunu söylüyor. Cred’e göre, 2021 Nisan’ından bu yana sürekli olarak yukarıda kapattığı destek bölgesinin çökmesini önlemek için Ethereum’un 2.300 doların üzerinde kapanması gerekiyor.

Analist Bitcoin ve Bu Altcoin İçin Uyardı

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Cred, Ethereum’un fiyatı ek düşüş görürse, mevcut seviyelerden %40’ın üzerinde düşmesini hedeflediğini söylüyor:

Aşağı yönlü hedeflere gelince, yukarıda belirtilen aralığa geri dönüş olmazsa, 1000 dolar (200 haftalık hareketli ortalama, aylık destek) civarında çok fazla izdiham var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: