Bitcoin

14 Bin Dolar da Var!

single-image

CryptoQuant’a katkıda bulunan analist, Bitcoin (BTC)’nin şu anda istekli alıcılar için aptalca bir yatırım olduğunu savunuyor. Buna ilaveten araştırmalar, Bitcoin’in bu yıl mevcut seviyelerden %50’nin üzerinde düşebileceği bir ‘döngü dibi’ ile karşı karşıya olduğunu iddia ediyor.

2022, Bitcoin (BTC)’nin ‘teslim olma’ yılı mı?

1 Haziran’daki bir Twitter ileti dizisinde, on-chain analitik platformu CryptoQuant’a katkıda bulunan Venturefounder takma adlı analist, 2022’yi Bitcoin’in ‘teslim olma’ yılı olarak tahmin ediyor. Analist, Bitcoin’in yarılanma döngülerini (halving) içeren tarihsel kalıplara dayanarak bu yılın, mevcut dört yıllık döngünün ayı piyasası kara koyunu olması gerektiğini söylüyor ve şu değerlendirmeyi yapıyor:

Tıpkı 2018 ve ayı piyasası gibi, BTC’de 2022’de bir noktada kendisine bir makro taban bulmalı ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinden önceki düşüşleri hesaplarsak, bu 14.000 ile 21.000 dolar arasında herhangi bir yerde olabilir.

Bitcoin

Venturefounder’a göre Bitcoin’in izleyeceği rota

Bir tweet’inde, “Bir sonraki Bitcoin yarılanmasına 670 gün kaldı, geçmiş döngülere kıyasla BTC performansına zamanında geldik” diyen Venturefounder, şu tahminlerde bulunuyor:

Önümüzdeki 670 gün içinde, BTC önümüzdeki 6 ayda teslim olacak ve döngünün dibine vuracak (14-21 bin dolar), ardından 2023’ün çoğunda 28-40 bin dolar civarında dalgalanacak ve bir sonraki yarılanmaya kadar tekrar yaklaşık 40 bin dolar olacak.

Böyle bir prognoz (sorunun sonucunu tahmin), boğaların kulaklarına müzik olmasa da, emsalsiz de olmaz. Kriptokoin.com haberlerinden de hatırlanacağı üzere Aralık 2018’de 3.100 dolara ulaştıktan sonra, Bitcoin yedi ay sonra 13.800 dolara toparlanmayı başardı ve Mart 2020’nin en düşük seviyesi olan 3.600 dolara tekrar yokuş aşağı geri döndü. 2019 yerel zirvesi bile, Aralık 2017’de belirlenen zamanın rekorunu (20.000 dolar) kırmaya yetmedi.

Bitcoin

Bitcoin şu anda “şimdiye kadarki en iyi 3 yıllık yatırım getirisine” sahip

Venturefounder, Bitcoin için bu seviyenin (40 bin dolar) yine spot fiyat grafiğinin bir özelliği haline gelebileceğine inanıyor. Analiste göre, dalgayı sürmek ve yatırım yapmak isteyenler (şimdi bile) tarihin doğru tarafında olacaklar. Bunu şu şekilde açıklıyor:

Başka bir deyişle, bu noktadan sonraki 6-12 aya kadar Bitcoin satın almak olabildiğince iyi. Muhtemelen şimdiye kadarki en iyi 3 yıllık % ROI. Döngünün dibinde olmayabiliriz, ancak BTC döngüsünün dip aralığındayız. Piyasa döngülerini zamanlarken yapabileceğiniz en iyi şey bu.

Bitcoin

BTC için dip tahminler gelmeye devam ediyor

Bu arada diğer analistler, BTC için olası en düşük aralığı 14.000 dolar veya yakın olarak tahmin ediyorlar. Tahmin edilen bu fiyat, önceki döngünün yüzde olarak en düşük seviyesine tekabül eden mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan yaklaşık %80’lik bir düşüşü temsil edecek.

On-chain analitik firması Glassnode’dan gelen verilere göre, 31.000 dolar civarındaki mevcut seviyeler, bir düşüş olarak nispeten mütevazı görünüyor.

BTC
Tüm zamanların en yüksek seviyelerinden BTC düşüşleri / Kaynak: Glassnode

Geçen ay, bir diğer analist Rekt Capital, BTC 200 haftalık hareketli ortalamasının altına düştüğünde 15.500 dolarlık potansiyel bir hedef hesapladı.

Satıcılar, piyasayı bu kadar aşağı çekerken zorluklarla karşılaşabilirler. En büyük BTC kurumsal hazinesine sahip olan MicroStrategy, 20.000 dolar işaretine doğru herhangi bir basamakta satın alma sözü verdi. Ticaret devi BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes de BTC ile 20.000 dolardan ilgileneceğini doğruladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: