Bitcoin

“Çöküş Geliyor” Yatırım Uzmanı: Altın ve Bunlardan Alacağım!

single-image

Çok satan Zengin Baba Yoksul Baba’nın ünlü yazarı Robert Kiyosaki, bir depresyonun ve sivil huzursuzluğun yaklaştığını söylüyor. Ayrıca hisse senedi ve tahvil piyasalarının çökeceği konusunda uyarıyor. Yatırım uzmanı, bu buhranda altın ve Bitcoin satın alacağını söylüyor.

Piyasaların çöküşü, depresyon ve sivil kargaşa üzerine

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, ABD ekonomisi hakkında uyarı vermeye devam ediyor. Zengin Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılan 1997 tarihli bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times en çok satanlar listesi’nde yer almaktadır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Kiyosaki, enflasyona neden olduğunu söylediği petrol üretimindeki düşüşten liberallerin ve çevrecilerin sorumlu olduğunu iddia ederken, teşvik kontrolleri ücretli işçilere çalışmamalarını sağladı. Hisse senedi ve tahvil piyasalarının çökmekte olduğunu tahmin etmenin yanı sıra, bir bunalım ve sivil huzursuzluk olduğu konusunda uyardı.

Yatırım Uzmanı: Altın ve Bunlardan Alacağım

Ünlü yazar, enflasyonun bireyselleri, hatta Target ve Walmart gibi dev şirketleri bile öldürdüğünü ve alışveriş yapanların parasının tükendiğini kaydetti. Wells Fargo Investment Institute küresel piyasa stratejisi başkanı Paul Christopher, bu ayın başlarında şunları yazdı:

Bireyseller, tüketici satın alma gücünü aşındırmanın etkisini ortaya çıkarmaya başlıyor.

Zengin Baba Yoksul Baba yazarı, bir süredir yakın bir depresyon hakkında uyarıda bulunuyor. Nisan ayında, bir depresyon ve hiperenflasyonun burada olduğu konusunda uyardı ve yatırımcılara altın, gümüş ve Bitcoin satın almalarını tavsiye etti. Cuma günü bir tweet ile şu mesajı verdi:

Kötü haber. Depresyon geliyor.

Yatırım uzmanı altın ve Bitcoin satın alacağını söylüyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Robert Kiyosaki bu ayın başlarında Bitcoin’de yükseliş beklemediğini ve yeni bir dip olduğunda daha fazla BTC satın almayı planladığını açıkladı. Ünlü yatırımcı, Bitcoin’in 9 bin dolara kadar düşebileceğini umuyor. Yakın tarihli bir tweette “Bitcoin paranın geleceğidir” diye yazmıştı.

Kiyosaki ayrıca bu yılın başlarında ABD dolarının patlamak üzere olduğunu tahmin ederek doların sonunun geldiğini vurguladı. Mart ayında dünya tarihinin en büyük balonunun içindeyiz dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: