Genel

Foundry’den New York’taki madencilik yasağına itiraz: Hayal kırıklığı

single-image

New York eyaletine bağlı Rochester merkezli bir kripto para madenciliği şirketi olan Foundry, eyalet senatosunun bugün kabul ettiği yasa tasarısıyla ilgili tepki gösteren bir açıklama yaptı.

“46 milyon Amerikalı’nın varlıklarını koruyor”

Yapılan açıklamada kabul edilen yasa tasarısından ötürü hayal kırıklığı yaşandığı belirtilirken, bu kararın onaylanmasının aynı zamanda eyaletteki işgücünü de ciddi şekilde azaltacağı belirtildi:

“New York-Rochester merkezli bir şirket olarak bugün eyalet bünyesinde verilen kripto para yasağı kararıyla ilgili hayal kırıklığı yaşamaktayız. İş gücünün artırılması vasıtasıyla şehrin ve eyaletin büyümesine kendini adamış bir şirket olarak, bu kararın öngörülebilir bir gelecekte işgücünü ve inovasyonu kısıtlayacağını düşünüyoruz. İş Kanıtı dijital madencilik sistemi, 46 milyon yatırımcının varlıklarını korumasının yanı sıra, New York’un büyüyen bu endüstrinin merkezi olmasına olanak tanıyacak kadar önemlidir. Bu tasarının yasalaşması durumunda kripto para endüstrisi zarar görecek ve yenilenebilir enerji şirketleri de New York’a gelmekten vazgeçeceklerdir. Vali Hochul’un bu tasarıyı imzalamayacağını umuyoruz. Washington ve Kaliforniya gibi eyaletler de bu teknolojiyi araştırmaya başladılar. New York’luların iyiliği için de, New York eyalet yönetiminin teknolojiyi hayatımıza kazandırmak için benzer bir bakış açısına sahip olmalarını diliyoruz”

Bu sabah onaylandı

Bilindiği üzere New York eyalet senatosu TSİ bu sabah, ilgili atsarıyı onaylamıştı. Tasarı şu anda sadece valinin imzasına kalmış durumda… Ancak şunu belirtmek gerekir kii, bu yasa şu anda faaliyetlerine devam eden ya da eyalet kurumlarından lisans onayı bekleyen şirketleri kapsamıyor. Yasak, tasarının yasalaşması durumunda, bu tarihten sonra bu tür operasyonları başlatmak isteyen şirketler için geçerli olacak ve 2 yıl sürecek. 2 yıl sonunda ise, bu dönem içerisinde yapılan araştırmalar sonucunda bir karar daha verilecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: