Bitcoin

Bitcoin (BTC)’de 9 Kırmızı Mum: İşte Olacakların Tablosu!

single-image

ARK’nın “The Bitcoin Monthly” raporunun açılış verileri bazı değerli taşlar içeriyor. Ayrıca, şu anda olduğu gibi Bitcoin piyasasının net bir resmini çizen gerçeklerin basit bir derlemesini de barındırıyor.

Bitcoin grafiğinde bir rekor: Arka arkaya dokuz kırmızı mum!

Kriptokoin.com haberlerinde tahminlerine yer verdiğimiz ARK’ın analistleri, Korku ve Açgözlülük endeksinin ötesindeki verilere bakıyor ve Bitcoin piyasasının durumunu şöyle analiz ediyor:

Bitcoin Mayıs ayını %17,2 düşüşle 38.480 dolardan 31.835 dolara geriledi. Dürüst olalım, bu bir ayı piyasasının başlangıcı gibi görünüyor. Ve Terra/Luna kazası katalizör olayı gibi görünüyor. Bununla birlikte, sonraki veriler, sonuçta bir arada olmayabileceğimizi gösterecek.

Bitcoin

Analistlere göre Bitcoin, tarihinde ilk kez art arda dokuzuncu negatif haftalık düşüşünü kaydederek ayı %17,2 düşüşle kapattı ve olası bir aşırı satım durumunu ortaya koydu. Analistler, arka arkaya dokuz kırmızı mumun, yeni bir rekor olduğunu belirtiyor ve şu değerlendirmeyi yapıyor:

Nasıl giyinirseniz giyin bu korkunç bir gerçek. Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana %57 düştü. Perspektif açısından, önceki ayı piyasalarındaki ortalama tepeden dibe düşüş %76’da duruyor.

Bu, işlerin daha da kötüye gidebileceği anlamına mı geliyor? Yoksa ayı piyasası seviyelerine yakın olmadığımız anlamına mı geliyor? Kesinlikle ayı piyasası hissettiriyor, ancak istatistikler istatistiklerdir.

Bitcoin
Exmo’da 06/04/2022 BTC fiyat grafiği | Kaynak: TradingView

“Bitcoin ağı güçlü duruyor”

Analistlere göre, devam eden satışa rağmen, Bitcoin herhangi bir ana trend çizgisinin altına düşmedi. On-chain maliyet bazının üzerinde ~24.000 dolar ve 200 haftalık hareketli ortalaması ~22.000 dolar üzerinde işlem görüyor.

Analistler, Bitcoin ağının, Terra/Luna’nın büyük satışını ve piyasanın ardından gelen satışları bir şampiyon gibi emdiğini söylüyor. Analistlere göre, en kötüsü geride kalmış gibi görünüyor ve Bitcoin “herhangi bir ana trend çizgisinin altına düşmedi”. Analistler, şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

Bitcoin arzının yaklaşık %66’lık bir kısmı bir yıldan fazla bir süredir hareket etmedi.  Devasa piyasa hareketine rağmen, Bitcoinciler hayatları boyunca görecekleri tek ekonomik özgürlük şansıymış gibi HODLing’e devam ediyor. Çünkü muhtemelen öyle. Kısa vadeli holder pozisyonları, ortalama olarak başabaş fiyatlarının -%35 altına düştü.

Bitcoinciler HODLing yapıyorsa, tüm bu ucuz BTC’leri kim satıyor? Analistlere göre cevap, kısa vadeli holder’lar, ve kırılmaya yakın bile değiller.

Bitcoin

ARK: Piyasa kendisini hızlı başlatmanın bir yolunu arıyor

Analistler şu bilgileri paylaşıyor: Her şeyden önce, Bitcoin’in vadeli işlem piyasasındaki açık faizi yaklaşık 450.000 BTC ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca, kalıcı sözleşme temeli, tipik olarak piyasa yönüne işaret eder. Şu anda, tespit etmek için bir yükseliş indirimi ile işlem görüyor.

Analistlere göre bu çok önemli, çünkü yüksek açık faiz oranı göz önüne alındığında, sürekli vadeli işlem indiriminin BTC’nin bir sonraki büyük fiyat hareketinde potansiyel bir yukarı yönlü yörüngeye işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: